KimNereli.net

Cemil Kılıç

Cemil Kılıç Kimdir?

Cemil Kılıç
Gerçek adı: Cemil Kılıç
Doğum Tarihi: 1975 (44 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Medeni Hali: Evli
Meslek: İlahiyatçı Yazar
Mezuniyet: İlahiyat Fakültesi Marmara Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul

Cemil Kılıç Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Cemil Kılıç DW Türkçe’nin sorularını yanıtlamış, özellikle Ateistler ile ilgili yaptığı açıklama’da onların Kuran’a daha uygun yaşadığını söyleyerek dikkatleri üzerine çekmiştir. Hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eğitim hayatı, kitapları ve biyografi bilgileri.

1975 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Cemil Kılıç baba tarafından aslen Sinop nüfusuna kayıtlıdır. İlköğretim eğitimini Sinop ve İstanbul’da tamamlamış ardından İstanbul, Küçükköy İmam Hatip Lisesi ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin Kelam ve İslam Felsefesi Bölümü’nden mezun olmuştur. 1999 yılında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliğine atanmıştır. 2001 senesinde mezun olduğu üniversite’nin Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Enstitüsü, Sosyoloji ve Sosyal Antropoloji Anabilim Dalında Ümmet Sisteminden Ulus Devlete Geçişte Harf İnkılabının Kültürel Değişim Üzerine Etkileri tezi ile Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.

Cemil Kılıç çalışmaları, faaliyetleri, kitapları;

2001 ve 2002 senesinde vatani görevini tamamlayan Cemil Kılıç, 2006’da Eğitim İş Sendikası İstanbul örgütlenmesine katılmış, o seneden günümüze, Eğitim İş şube yönetim kurullarında yönetici olarak görevini sürdürmektedir. Atatürkçü Düşünce Derneği Fatih Şubesinin kurucuları arasında yer almış, derneğe üyeliği sürmektedir.

Günümüzde aktif olarak Yurtiçi ve yurtdışında pek çok panel, konferans ve sempozyuma konuşmacı olarak katılımını sürdüren Cemil Kılıç, ayrıca Din, laiklik, İslam mezhepleri ve Alevilik üzerine televizyon ve radyo programlarına katılmıştır. Halk TV, Ulusal Kanal, Cem TV ve KRT TV gibi yayın organlarındaki söyleşi programlarında konuşmacı konuk olarak bulunmuş, Cumhuriyet, Birgün, Aydınlık ve Sözcü gibi gazetelerde pek çok demeci yayınlanmıştır. Belirli aralıklar ile Oda Tv, haberhabere, turkdevrimi, kamugundemi ve gercekgundem web sitelerinde yazıları yayınlanmaktadır.

13 Ağustos 2017 yılında Atatürkçü, Cumhuriyetçi İlahiyatçılar ismi ile kurulmuş olan oluşuma öncülük etmiştir. Eğitimci olarak çalışmalarını sürdüren Cemil Kılıç’ın Anlamak İçin Türkçe Kur’an isimli meal çalışmasının yanı sıra toplam yayınlanmış 9 kitabı bulunmaktadır.
2018 yılının Mayıs ayında İSLAM BU; MUHAMMEDÎ İSLAM isimli kitabı okur severler ile buluşturmuştur.

Son dönemde DW Türkçe’de yaptığı açıklamalar ile sıkça gündeme gelmiştir. Özellikle bugün ateist veya deistlerin pek çoğu Müslümanlardan daha ahlaklı ve vicdanlı. Ayrıca ateistlerin Kuran’a daha uygun yaşadıklarını söylemesi dikkat çekmiştir.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Cemil Kılıç
Gerçek adı: Cemil Kılıç
Doğum Tarihi: 1975 (44 yaşında)
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Medeni Hali: Evli
Meslek: İlahiyatçı Yazar
Mezuniyet: İlahiyat Fakültesi Marmara Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

386.342 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

342.865 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.810 kez okundu

4.

Tarık Akan

294.161 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.887 kez okundu

6.

Tarkan

226.409 kez okundu

7.

Volkan Demirel

222.029 kez okundu

8.

Emre Mor

195.678 kez okundu

9.

Ersay Üner

191.465 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

184.620 kez okundu