Cem Zorlu

0

Cem Zorlu 2018 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğüne atanmıştır. Hakkında ise kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? gibi bir çok soru merak konusudur.

1963 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen Cem Zorlu aslen Konya, Ereğli doğumludur. Annesi Sebla Hanım, babası ise Süleyman Bey’dir.

Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olmuştur. Yine aynı üniversite bünyesinde yüksek lisans ve doktorasını tamamlamıştır. Selçuk Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak göreve başlamış, daha sonra İslam Tarihi dalında doçent ve 2007 yılında ise profesör olmuştur.

Azerbaycan, Ürdün, Müsür ve Almanya’da eğitim öğretim çalışmalarında bulunmuş, İstanbul Üniversite İlahiyat Fakültesinde bir yıl süre ile Dekan olarak görev yapmıştır. Günümüze kadar yayınlanmış olan 6 kitabı bulunmaktadır.

Ayrıca Türkiye Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, 24. Dönemde Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu ve İslam Konferansı Örgütü Parlamento Birliği Üyesi olmuştur. Adalet ve Kalkınma Partisi 24. Dönem Konya Milletvekili’dir.

Prof Dr. Cem Zorlu çok iyi derecede Arapç’nın yanı sıra iyi derecede İngilizce, Almanca ve az seviyede Farsça bilmektedir. Evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz