Cem Dizdar

Cem Dizdar son dönemlerde özellikle spor programları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

TRT Spor ekranlarında ve Fanatik Gazetesinde yorumcu ve spor yazarı olarak çalışmalarını sürdüren Cem Dizdar 1965 yılında Samsun’da dünyaya gelmiştir.

Bir röportaj’da evlerini Çiftlik Mahallesinde olduğunu ve ara sıra Çiftlikte evine gittiğini ve orada doğup büyüdüğünü belirtmiştir.

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Matematik eğitimini yarıda bırakmış ve İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümünden mezun olmuştur. Babası Veysel Bey vefat etmiştir. Annesi Birsen Hanım’dır, Ersin ile Esra isimlerinde iki kardeşi vardır.

Günümüzde Serkan Yetkin ile birlikte TRT ekranlarında Spor Manşet programını hafta içi her gün saaat 11’de sunmaktadır.

19 Yorumlar

 1. 10 numara bir adam, programlarını takip ediyorum,genç neslin takip etmesinde fayda var,konulara yaklaşımı çok enteresan diğer programlardaki spor yorumcularına benzemiyor değerli bir insan tebrik ederim.

 2. Cok bilgili , akilli ne söyledigini bilen adam gibi adam.Eminim bugün antrenörlükten milyonlar kazanan bir cok kisiden futbolu cok daha iyi biliyor.Yrumlarini dinlemek büyük bir zevk.

 3. hemserim yolun açık olsun yorumlarını dinliyor çokta mutlu oluyorum olaylara yakın bir kişiliğiniz var aynı paralelde devam başarılar diliyorum saygılarımla

 4. Hep yalakalar la dolu medya da bildiğini ve inandığını söyleyen ,inandırıcılığı olan tek spor yorumcusu.zevkle izliyorum. Bazen Serkan Yetkin gaza getirmeye çalışıp damarına basması da güzel. İnsan Cem Dizdar’ı dinlerken ” Aklın yolu bir” diyor. Diğerleri gibi insanın aklıyla alay etmiyor. Yolun açık olsun kardeşim…

 5. Kimseyi yaptıgı işle sorgulayamam lakin yaptıgı işe kibir ve bildigim bildik kafasında gibi davranıslae sergileyerek spor camiasında bi yerlere gelmek pek entel bir davranış değil.Gerçi bahsettiğimiz spor eleştirmenligi bagıran ünlü oluyor.

 6. Cem beyin yorumlarını mümkün olduğunca izliyorum sorgulamayan, okumayan, analitik düşünceye sahip olmayan bir toplum olduğumuz için genel olarak, bunları yapan hangi konuda olur ise olsun kişilere garip bakıyoruz Cem bey de bu şahsiyetlerden biri ne yazık ki. herkezin duymak istedikleri şeyleri söyleyenler maalesef çok seviliyor. Bizler futbolu seyrediyorduk kale arkası programı ile Hıncal Uluç ve Erman Toroğlu nun sayesinde seyrettiğimiz müsabaka görüntülerinin futbol oynamış ve hakemlik yapmış bir kisinin vede bu sporu bir gazeteci kimliğiyle farklı bakış açısıyla tribünden seyreden iki kişinin gozlemlerini kendimizinki ile karsilastirip hem bilgilendik hemde test ettik Cem beyin yorumlarıyla da kötü olan sonuzların ister teknik ister teorik isterse polemik açıdan çözumlerine odaklı uyarılarını izliyoruz bu açıdan bakan bizler coğalırsak Cem beyin izleyici kitlesi azar azar artacak ama kalıcı olacaktır. Bir müzisyen olarak kendileriyle tanışabilip birlikde muzikde yapabilmek umuduyla.

 7. Cem bey sizi çok yakından tanımıyorum. Ama tarzınız yaklışımınız dünya görüşünüz okadar yakınki, sizi izlerken neden sizden daha fazla yok diye düşünmeden edemiyorum. Şuna inanıyorumki nezaman siz ve sizin gibilere hak ettikleri saygıyı ve değeri verip aynı zamanda sizi dinlerlerse işte o zaman Türk sporunun (adlında bunu daha fazla genişletebiliriz ) kurtuluş günü olacağına inanıyorum. Bakış açınızdan, yorumlarınızdan ve görüşünüzden de anlaşıldığı gibi felsefe mezunu oluşunuz fark yaratıyor. Bence tüm spor yazarlarının “özellikle futbol” mutlaka felsefe okumalarında fayda var. Her şey için teşekkürler, kendinize iyi bakın.

 8. Bütün olumlu yorumlara katılıyorum. 9 yaşındaki oğlumun kumandayı bozması neticesinde kahvaltı soframın tek kanalı olunca bu ikiliyi izlemeye başladım. Hakikaten çok zevk aldım. Bir bayan olarak sabah magazin programlarını izlerken şimdi bu ikiliden gözümü alamıyorum. Lütfen bu ikiliyi ayırmayınız. Bence birbirlerini o kadar güzel tamamlıyorlar ki sinemadaki ikililere benzettim. Cem Bey’in değişik bir üslubu var, Serkan Bey’in yerinde başka bir televizyoncu olsa Cem Bey’i yanlış anlayıp bozulabilir. Fakat onlar birbirlerini o kadar iyi anlıyorlar ki deyim yerindeyse birinin attığı pası diğeri gole çeviriyor. O kadar sade ve samimi konuşuyorlar ki hem çok anlaşılır hem de çok zevkli oluyor izlemek. Ellerine sağlık herikisinin de.

 9. Futbolu bilimsel olarak yorumlayan felsefik olarak sorgulayan polomiklerden uzak duran yapilan buyuk butceli tranferlerin ne kadar gereksiz oldugunu anlatan tek futbol yorumcusu

 10. Çok değer verdiğim, bir yorumcu programlarını kaçırıyor.
  Hatta kaçırdığım progları yutuptan izliyorum yolun açıkolsun.

 11. Senden futbolu dinlemek başka bir zevk,ben de edebiyat mezunuyum,türkçeyi çok iyi kullanıyorsun.Serkan sanırım seni bilerek dellendiriyor yapmasın,sitres sağlığa zararlı be dostum.Biz seni sevenler takılmadan konuşmanı,değişik yorumlarını seviyoruz,o Serkan’ın kulaklarını çek???

 12. İlkokul arkadaşım. Giresun Mithatpaşa ilkokulunda beraber okuduk. Gerçi az kaldı yarım yada bir dönemdi, sonra Ailece Samsuna gittiler. Her gün zevkle keyifle izliyorum. Öğretiyor, eğitiyor, düşündürüyor. Sağlıkla kal kardeşim.

 13. Kendisi bjk.li oldugunu soyluyor. ben ise fb.liyim. cem beyin yorumlarini cok begeniyorum. su an artik trtde yok acaba oksurugunden dolayimi cikmiyor programa allah sifalar versin.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz