KimNereli.net

Cem Adrian

Cem Adrian Kimdir?

Cem Filiz
Gerçek adı: Cem Filiz
Doğum Tarihi: 30/11/1980 (40 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.78
Kilo: 72
Burç: Yay
Meslek: Besteci Müzisyen Prodüktör Şarkıcı Söz Yazarı
Mezuniyet: Bilkent Üniversitesi
Doğum yeri: Edirne

Cem Adrian Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Cem Adrian hakkında son yıllarda sıkça merak edilen bir çok soru hayranları tarafından aranmaktadır. Doğum yeri, memleketi, aslen nereli? boyu, kilosu kaç? albümleri ve müzik hayatı ile ilgili detaylı biyografisi, kısaca hayatı.

Yakışıklı sanatçı Cem Adrian’ın babası tüccar, annesi ise ev hanımıdır. 2 kardeş’tir. Aslen Yugoslavya göçmeni bir ailenin ikinci çocuğu olarak 30 Kasım 1980 tarihinde Edirne’de dünyaya gelmiştir. Burcu Yay, boyu 1,78 cm, kilosu ise 72’dir.

Henüz 12 yaşında iken doğup büyüdüğü şehir Edirne’de radyoculuk yapmaya başlamıştır. On sene boyunca aralıklarla radyo hayatına devam etmiş, ilk albümünde yer alan iki şarkı dışındaki tüm şarkılarını çalıştığı radyo’nun stüdyosunda kayıt etmiştir. 2003 yılında İstanbul’da Mystika isimli etnik müzik grubunda solist ve dansçı olarak çeşitli mekanlarda sahne almıştır.

2004 senesinde bir cafe’de çalışırken Fazıl Say‘ın bir arkadaşı ile tanışmış ve demosu’nu Fazıl Say’a ulaştırmıştır. 2005 yılında Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım albümü ile çıktığı müzik yolunda bugüne kadar 10 albüm çıkarmıştır.

Özellikle sesinin 4,5 oktav olması ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış ve ilk müzik yaşantısına Fazıl Say’a verilmiş olan deneme kaydı ile adım atmıştır. Normal bir insanın ses tellerinin uzunluğu 1,5 cm civarında iken, Cem Adrian’ın ses telleri normalinden 3 kat daha uzundur. Adrian, çocuk sesi, kadın sesi ve kalın erkek sesi ile birlikte bir çok ses rengine sahip, iç sesleri’de ayrıca büyük bir ustalıkla müzik severlere ulaştırabilmektedir. Doktorlar da bu konu hakkında çok hassas, normal insanın 3 katı uzunluğuna sahip ses telleri diyerek hayretler içerisinde kalmışlardır.

Bilkent Üniversitesi bünyesinde özel öğrenci statüsünde eğitim almıştır.

Cem Adrian müzik hayatına başlangıcı;

Müzik hayatının Etiler’de bir kahvede fal baktığı dönemin ardından başladığını belirtmiştir. Bir gün sürekli fal baktığı Fazıl Say’ın bir arkadaşına kendi bestelerinden doldurduğu bir demo’yu vermiştir. O da Fazıl Say’a ulaştırmış, akabinde aynı gece telefonu çalmıştır. Arayanın Fazıl Say olduğunu müziğini dinledim yarın yemek yiyelim mi? dediğini ertesi gün buluştuklarını dile getirmiştir. Say’ın kendisine bu sesle müzik eğitimi alman halinde bir dünya starı olabileceğini söylediğini seni Ankara’da bazı hocalar dinletmek istiyorum dediğini, 3. günde ise kendisini Ankara’da bulduğunu aktarmıştır.

Sesi, bas, tenor, bariton, kontrtenor, soprano ve alto hepsi Cem Adrian’a aittir. Ankara’da dinleyen hocalar sesinde tuhaflık var diyerek İstanbul’a doktora gönderirler. Tabi herkes şaşkın, ama bu anormal durum kendisi için inanılmaz bir avantaja dönüşmüştür. Gerçek soyadı Filiz’dir. Adrian soyadını Edirne’li olduğu için Adrianapolis’e gönderme yaparak sadece Adrian ismini kullandığını belirtmiştir.

Albümleri, Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım, aşk Bu Gece Şehri Terk Etti, Emir, Essentials, Kayıp Çocuk Masalları, Siyah Bir Veda Öpücüğü, Şeker Prens ve Tuz Kral, Cam Havli, Sana Bunları Hiç Bilmediğin Bir Yerden Yazıyorum. 2019 yılının Ocak ayında en son Hatıra Notları isimli albümünü müzik severler ile buluşturdu.

Son olarak sevgilisi hakkında herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır. Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan ünlü sanatçının 2019 yılı itibariyle resmi instagram hesabında takipçi sayısı 816bin ‘dir. Twitter hesabında 367,6 B, Youtube video kanalında ise 930 bin civarında abonesi bulunmaktadır.


YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Cem Adrian
Gerçek adı: Cem Filiz
Doğum Tarihi: 30/11/1980 (40 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.78
Kilo: 72
Burç: Yay
Meslek: Besteci Müzisyen Prodüktör Şarkıcı Söz Yazarı
Mezuniyet: Bilkent Üniversitesi
Doğum yeri: Edirne
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

499.640 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

495.208 kez okundu

3.

Beren Saat

424.720 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

399.708 kez okundu

5.

Tarık Akan

311.015 kez okundu

6.

Tarkan

259.771 kez okundu

7.

Volkan Demirel

240.573 kez okundu

8.

Emre Mor

215.822 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

215.212 kez okundu

10.

Ersay Üner

212.089 kez okundu