KimNereli.net

Cem Adrian

Cem Adrian Kimdir?

Cem Filiz
Gerçek adı: Cem Filiz
Doğum Tarihi: 30/11/1980 (39 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.78
Kilo: 72
Burç: Yay
Meslek: Besteci Müzisyen Prodüktör Şarkıcı
Mezuniyet: Bilkent Üniversitesi
Doğum yeri: Edirne

Cem Adrian Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Cem Adrian kimdir? nereli? hakkında son yıllarda sıkça merak edilen bir çok soru hayranları tarafından aranmaktadır. Boyu, kilosu, albümleri ve müzik hayatı ile ilgili detaylı biyografisi ve kısaca hayatı.

Cem Adrian doğum yeri, aslen nereli, kısaca ailesi;

Yakışıklı sanatçı Cem Adrian’ın babası tüccar, annesi ise ev hanımıdır. 2 kardeş’tir. Aslen Yugoslavya göçmeni bir ailenin çocuğu olarak 30 Kasım 1980 tarihinde Edirne‘de dünyaya gelmiştir. Burcu Yay’dır. Boyu 1,78 cm, kilosu ise 72’tir.

Henüz 12 yaşında iken doğup büyüdüğü şehir Edirne’de radyoculuk yapmaya başlamıştır. On sene boyunca aralıklarla radyo hayatına devam etmiş, ilk albümünde yer alan iki şarkı dışındaki tüm şarkılarını çalıştığı radyo’nun stüdyosunda kayıt etmiştir. 2003 yılında İstanbul’da Mystika isimli etnik müzik grubunda solist ve dansçı olarak çeşitli mekanlarda sahne almıştır.

2004 senesinde bir cafe’de çalışırken Fazıl Say‘ın bir arkadaşı ile tanışmış ve demosu’nu Fazıl Say’a ulaştırmıştır. 2005 yılında Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım albümü ile çıktığı müzik yolunda bugüne kadar 10 albüm çıkarmıştır.

Özellikle sesinin 4,5 oktav olması ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış ve ilk müzik yaşantısına Fazıl Say’a verilmiş olan deneme kaydı ile adım atmıştır. Normal bir insanın ses tellerinin uzunluğu 1,5 cm civarında iken, Cem Adrian’ın ses telleri normalinden 3 kat daha uzundur. Adrian, çocuk sesi, kadın sesi ve kalın erkek sesi ile birlikte bir çok ses rengine sahip, iç sesleri’de ayrıca büyük bir ustalıkla müzik severlere ulaştırabilmektedir. Doktorlar da bu konu hakkında çok hassas, normal insanın 3 katı uzunluğuna sahip ses telleri diyerek hayretler içerisinde kalmışlardır.

Bilkent Üniversitesi bünyesinde özel öğrenci statüsünde eğitim almıştır.

Cem Adrian müzik hayatına başlangıcı;

Müzik hayatının Etiler’de bir kahvede fal baktığı dönemin ardından başladığını belirtmiştir. Bir gül sürekli fal baktığı Fazıl Say’ın bir arkadaşına kendi bestelerinden doldurduğu bir demo’yu vermiştir. O da Fazıl Say’a ulaştırmış, akabinde aynı gece telefonu çalmıştır. Arayanın Fazıl Say olduğunu müziğini dinledim yarın yemek yiyelim mi? dediğini ertesi gün buluştuklarını dile getirmiştir. Say’ın kendisine bu sesle müzik eğitimi alman halinde bir dünya starı olabileceğini söylediğini seni Ankara’da bazı hocalar dinletmek istiyorum dediğini, 3. günde ise kendisini Ankara’da bulduğunu aktarmıştır.

Sesi, bas, tenor, bariton, kontrtenor, soprano ve alto hepsi Cem Adrian’a aittir. Ankara’da dinleyen hocalar sesinde tuhaflık var diyerek İstanbul’a doktora gönderirler. Tabi herkes şaşkın, ama bu anormal durum kendisi için inanılmaz bir avantaja dönüşmüştür. Gerçek soyadı Filiz’dir. Adrian soyadını Edirne’li olduğu için Adrianapolis’e gönderme yaparak sadece Adrian ismini kullandığını belirtmiştir.

Albümleri, Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım, aşk Bu Gece Şehri Terk Etti, Emir, Essentials, Kayıp Çocuk Masalları, Siyah Bir Veda Öpücüğü, Şeker Prens ve Tuz Kral, Cam Havli, Sana Bunları Hiç Bilmediğin Bir Yerden Yazıyorum.

Son olarak sevgilisi hakkında herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır.


Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Cem Adrian
Gerçek adı: Cem Filiz
Doğum Tarihi: 30/11/1980 (39 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Boy: 1.78
Kilo: 72
Burç: Yay
Meslek: Besteci Müzisyen Prodüktör Şarkıcı
Mezuniyet: Bilkent Üniversitesi
Doğum yeri: Edirne
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

379.150 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

314.371 kez okundu

3.

Tarık Akan

291.874 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

225.611 kez okundu

5.

Tarkan

221.908 kez okundu

6.

Volkan Demirel

219.283 kez okundu

7.

Emre Mor

193.240 kez okundu

8.

Ersay Üner

188.270 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

179.034 kez okundu

10.

İrem Derici

174.879 kez okundu