Celal Uzunkaya

Celal Uzunkaya aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? Emniyet müdürlüğü, çalışma hayatı. Hakkında merak edilenler, kısaca biyografi bilgileri.

2018 yılında Emniyet Genel Müdürü olarak atanan Celal Uzunkaya aslen 1958 yılında Samsun‘da dünyaya gelmiştir.

İlköğretim ve Ortaokul tahsilini Samsun’da tamamlamış ardından, Polis Koleji’nden 1975 yılında, Polis Akademisinden ise 1. olarak 1978 yılında mezun olmuştur.

1978 senesinde Trabzon‘da ilk görevine adım atmış ve Komiser Yardımcısı olarak Siyasi Şube Müdürlüğüne atanmıştır.

Daha sonra Hakkari Siyasi Şube ve İstihbarat Müdür Vekilliği, İzmir İstihbarat Şube Müdür Yardımcılığı ve Müdürlüğü, Bursa Güvenlik Şube Müdürlüğü, Artvin, Hopa İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Artvin Asayiş Şube Müdürlüğü, Bursa Asayiş Şube Müdürlüğü ve Trafik Hizmetlerinden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcılığı gibi görevlerde bulunmuştur.

2001 yılının Haziran ayında 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi eden Uzunkaya APK Uzmanlığı ve Polis Başmüfettişliği görevlerini sürdürmüş ardından Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı ve İzmir Emniyet Müdürü olarak görev yapmıştır.

Amerika ve Almanya’da terörle mücadele, istihbarat, kaçakçılık, yabancı dil kurs ve eğitimlerinde yer almış, İçişleri Bakanlığı’ndan, Emniyet Genel Müdürlüğü’nden ve çalıştığı il valilikleri ile sıkı yönetim komutanlıkları ve emniyet müdürlüklerinden bir çok kez takdir ve teşekkür belgeleri almıştır.

En son 25 Temmuz 2018 tarihinde Emniyet Genel Müdürü olmadan önce, Antalya Emniyet müdürü olarak görev yapmış olan Celal Uzunkaya iyi derecede Almanca bilmektedir.

Evli ve bu evliliğinden üç evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz