Celal Özdemir

0

Celal Özdemir Şair, söz yazarı ve yorumcu kimliği ile tanınmaktadır. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Celal Özdemir Kimdir? Aslen Nereli?

1964 doğumlu söz yazarı, şair ve yorumcu Celal Özdemir Sivas, Merkez’de dünyaya gelmiştir. İlkokul, Ortaokul ve Lise 3. sınıfa kadar eğitimini Sivas’ta sürdürmüştür. Ardından öğretmen olan babasının tayini sebebiyle, ailesi ile birlikte 1980 senesinde Bursa’ya taşınmış ve kalan eğitim hayatını Bursa’da tamamlamıştır.

Celal Özdemir şiirlerinde 7-8-11 ve serbest hece ölçülerini kullanmaktadır. Genel olarak şiirlerini müzik eşliğinde, solo veya şarkı ve türkülerle düet şeklinde yorumlamaktadır.

Özdemir birçok Avrupa ülkesi ve yurtiçi konserlerinde de sahne almıştır. 2018 yılının başlarında AKN Müzik firmasından “Siyah Beyaz Aşk Şiirleri” adı altında 11 şiirden oluşan bir albüm çıkarıp albümdeki “Karlar yağarken sevdim” isimli eserine klip çekmiştir. Günümüzde de sahne ve güfte çalışmaları devam ettiren Özdemir’in 700 civarında şiiri ve birçok bestelenmiş eseri bulunmaktadır.

Celal Özdemir evli ve 2 çocuk babası’dır. Günümüzde yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir. MESAM – Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği Üyesidir.

Hakkında şiir, güfte, albüm, klip, program ve haberler için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. http://www.celalozdemir.com
celal ozdemir3
Abümleri:

Siyah Beyaz Aşk Şiirleri

Bestelenen Şiirleri:

Sivas’ın Ayazı
Rüzgar
Ey Yar
Gönül Yarası
Tut Elimden Götür Beni Sivas’a
Sivaslının Kızı
Gecenin Üç Buçuğu
Sivasspor Marşı

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz