Celal Kazdağlı

1957 doğumlu, gazeteci yazar Celal Kazdağlı, İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü aslen memleketi olan Denizli, Acıpayam’da tamamlamıştır.

Ankara Üniversitesi SBF – Basın Yayın Yüksek Okulu mezunu olan Celal Kazdağlı, staj yaptığı Yankı Dergi’si ile mesleki hayatına adım atmıştır.

Daha sonra Ak Ajans, Hürriyet Gazetesi, Dünya Ekonomi Dergisi, Zaman Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü, Ankara Temsilciliği, Belde Gazetesi Haber Müdürü, Tempo Dergisi, Meclis ve Siyasi Muhabirliği. Reha Muhtar ile TRT’de Ateş Hattı Programı hazırlığı, Aksiyon Dergisi Parlamento Muhabirliği, Son Havadis Gazetesi Ankara Haber Müdürlüğü görevleri bu kurumlarda üstlenmiştir.

Ayrıca Show Tv ekranlarında yayınlanmış olan Can Dündar İle 40 Dakika isimli programı hazırlamış, 15 sene Parlamento Muhabirliği yapmış 2 sene Ankara Radyosu bünyesinde iç olayları değerlendirmiş ve yorumlamıştır.

Daha sonra bir çok kanal, kurum, dergi ve gazete bünyesinde çalışmalar gerçekleştiren Kazdağlı, 1992’de Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından röportaj dalında yılın en iyi gazetecisi seçilmiştir.

Bugüne kadar Demirel‘in Liderlik Sırları, Ergenekon, Devlet içinde Devlet (Can Dündar ile birlikte), Çanakkale-Sina Savaşları, Bir Erin Hatıraları isimli eserlere imzasını atmıştır.

Celal Kazdağlı evlidir ve bu evliliğinden bir evladı vardır. Yayınlanmış iki, yayına hazırladığı bir kitabı var. Günümüzde TürkTime bünyesinde yazmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz