Ceg

Ceg hakkında merak edilenler. Aslen nereli? kaç yaşında? gerçek ismi nedir? müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılının Haziran ayında dünyaya gelen Volkan Ayvazoğlu Eskişehir doğumludur.

Ünlü rapçi bir dönem sahne ismi olarak Jagged ve Cegid isimlerini de kullanmıştır. Yaşantısını Eskişehir’de sürdüren Ceg çok küçük yaşlarda iken rap ile tanışmıştır. Yengeç burcu olan ünlü rapçi’nin maalasef çok merak edilen boy ve kilo bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Henüz 16 yaşında iken babası ile yaşadığı sorunlar sebebi ile evden ayrılmış, erken yaşta sigara, uyuşturucu ve alkol gibi zararlı maddeler ile tanışmıştır. Sonrasında gördüğü tedavi sonucu bu kötü alışkanlıklarından kurtulmayı başardığı belirtilmiştir.

Yaptığı rap müzik için kendisini ifade etme biçimi olduğunu belirten ünlü rapçi, yaşamında karşılaştığı zorlukları, hissettiği duyguları, nefreti ve hüznü rap ile hayranlarına aktarmıştır.

Ceg Müzik kariyeri;

2004 yılında bir arkadaşından almış olduğu Sagopa Cd’si ile rap’i tanıyan Volkan Ayvazoğlu ilerleyen süreçte farklı rap müzikleri dinlemeye başlamış, 2006 senesinde ise K.H. Crew bir tayfa kurmuştur. O dönemlerde arkadaşları tarafından virüs takma ismi anılan ünlü isim 10 kişilik bu grubu daha sonra 4 kişilik kadroya düşürmüştür. 2007 senesinde amatör olarak kayıt almaya başlamış, grubun ismini ise Sfenx olarak değiştirmiştir. Ayrıca ilk demo albümü olan distribütör’ü çıkarmıştır.

2008 senesinde Optimus Prime E.P. isminde bir solo albümün altına imzasını atmış, albümün ardından Sfenx grubunun ismine MassaCrew ismini eklemiştir.

Yine aynı sene Batıkent’te underground müzik stüdyosu W.I.O.B.B Records’u açmış ve stüdyo ile aynı adı taşıyan grubuda bu proje bünyesinde kurmuştur.

2009 yılının Ocak ayında underground albümü’nü çıkarmış, albümde bulunan Andım Olsun isimli parçayı kliplendirmiştir. Ekim ayında W.I.O.B.B Records’u kapatarak BK26’yı kurmuştur. 2018 yılında çıkarmış olduğu Trapanasyon isimli albüm ile sesini duyurmayı başarmıştır. İlerleyen süreçte trap yapmaya başlayan Ceg müzik kariyerini Trapanasyon adlı albüm ile devam ettirmiştir. 2019 yılında Şampanya isimli parçaya klip çekmiş kısa sürede 3 Milyon’dan fazla izlenme sayısına ulaşmıştır. Hakkında son olarak koyu bir Eskişehirspor taraftarı olduğunu da belirtebiliriz. 2019 yılı itibariyle resmi instagram hesabındaki takipçi sayısı 175bin civarındadır.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz