Cansu Mumcu

Cansu Mumcu televizyon ekranlarında yayınlanan Çok Güzel Hareketler 2 isimli program ile tanınmıştır. Oyuncu ve tiyatrocu kimliğinin yanı sıra müzisyen kimliği ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Cansu Mumcu Kimdir? Nereli?

1993 yılının Şubat ayında dünyaya gelen güzel oyuncu’nun çocukluk yılları İzmir’de geçmiş olsada aslen Ordu’ludur ve Ordu’da doğmuştur. İzmir Ümran Baradan Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü mezunudur. Ardından eğitim hayatını Adnan Menderes Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü Piyano ve Flüt Ana Sanat Dalı ile devam ettirmiştir. Eğitim döneminde iken çok sayıda konserde yer alan ünlü isim mezun olduktan sonra sanat merkezi’nde öğretmen olarak görev yapmıştır.

Müzik ile birlikte oyunculuk ile de ilgilenen Cansu Mumcu, dizi ve film projelerinin yanı sıra Çok Güzel Hareketler 2 isimli program için kamera karşısına geçmiştir. İzmir’de özel bir tiyatro topluluğunda Fiziksel Tiyatro eğitimi almış, 2018 senesinde Yılmaz Erdoğan‘lı BKM Mutfak ekibine katılmıştır.

Stand Talents menajerlik ajansı bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. Henüz boyu ve kilosu gibi bilgilerine ulaşılamamış, kova burcudur. Resmi instagram hesabını @cansumumcu olarak kullanmakta, günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 55bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz