Canbay

0

Canbay Türk Rap dünyasının sevilen isimlerindendir. Hayranları tarafından sık sık aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? doğum tarihi, doğum yeri ve daha bir çok sorunun cevabı merak edilmektedir. Kısaca müzik kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1997 yılının Kasım ayında, İstanbul’un Bağcılar İlçesi’nde dünyaya gelen Canbay, yani gerçek ismi ile Vahap Canbay baba tarafından aslen Malatya’lıdır. Burcu ise Akrep’tir.

İstanbul Bağcılar Cumhuriyet Okulu’nda İlköğretim ve Ortaokul eğitimini tamamlamış, ardından Bağcılar Lisesi’ne kayıt olmuş ve Gökşen Akşam Lisesi’nde eğitim hayatını sürdürmüştür.

2009 yılında müzik dünyasına sıkı bir giriş yapsa da 2 yıl gibi bir süre ara vermiş ve 2011 yılında amatör kayıtları ile müzik dünyasına tekrar geri dönüş yapmıştır.

2018 yılından bu yana müzik kariyerini profesyonel bir şekilde sürdüren başarılı isim günümüzde Wolker (Umut Bolat) ile birlikte sıkı bir ikili olmuşlardır.

Birlikte seslendirdikleri ve Youtube video sitesinde de yayınlanan şarkıları ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Youtube video kanalında günümüz itibariyle 288 B civarında abone bulunmaktadır. Ayrıca canbay.itk resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı ise 75,4bin civarındadır. Darılma, Kolpa, Yıldıztepe, Fersah, Biz Buluruz Yolumuzu ve Dünya isimli şarkılar Youtube video kanalında binlerce kez izlenme sayısına ulaşmıştır. Dünya adlı şarkı 30 Mn, Fersah isimli şarkı ise 87 Milyon civarında izlenme sayısına ulaşmıştır.

Müzik dünyasındaki başarısının yanı sıra futbolcu kimliği ile de tanınan ünlü isim 2019 senesinde memleketinin takımlarından Arapgirspor’a transfer olmuştur. Futbol kariyerini sürdürüp sürdürmediği bilinmemektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz