Canan Başaran

4

1972 doğumlu Türk Halk Müziği sanatçısı Canan Başaran Ordu İli’nin Mesudiye İlçesi’ne bağlı Mahmudiye Köyü nüfusuna kayıtlıdır. İlköğretim eğitimini köyü’nde okumuş ardından 1993 yılında ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmıştır. 8 kardeş olan Canan Başaran ailenin 3. evladıdır.

1986 yılında amatör olarak müzik çalışmalarına başlamış o dönemlerde düğün salonlarında sahne almaya başlamıştır. 1988 yılında ise İstanbul Gülhane’de yapılan Türk Halk Müziği yarışmasına katılmış ve kazanmıştır. O dönemden itibaren ses ve şan eğitimi almış, Ali Kızıltuğ, Aliekber Çiçek, Sebahat Akkiraz, Ali Nurşani, Güler Duman, Selda Bağcan ve Mahsuni Şerif gibi usta isimler ile çalışmıştır.

İlk albümünü 1996 yılında çıkarmış toplam 9 albümü vardır. Yurtiçi ve Yurtdışı bir çok konsere imzasını atan Canan Başaran aslen Ordu Mesudiye’lidir.

Müzik dışında oyuncu kimliği ilede tanınan sanatçı Annem, Yeşeren Düşler, Arka Sokaklar ve Cennet Mahallesi gibi dizilerde rol almıştır. 20 seneye yakındır sunuculukta yapan sanatçı Mavi Karadeniz Tv’de Canoyla Türkü Divanı isimli programı hazırlayıp sunmuştur. Canoyla Mehmetçi, Canoyla Klip Saati, Medya Tv’de Bir Bacı Bir Gardaş Vadisi gibi programlarıda Hasan Altunbaş ile birlikte sunmuştur.

4 Yorumlar

  1. Canan hanımın en büyük hayranıyım çok seviyor ve beğeniyoeum çok güzel ve şeker bir bayan tek istediğim kendisiyle kişisel tanışma cidden çok seviyorum hergün dinliyor ve videolarını severek izliyorum

    Başarılarının devamını diliyorum

  2. O kadar guzel yazilmis bir turku tebrik ediyorum sizi 49 yasinda losamiden ablami kaybettim melek giibi uctu gitti kurtaramadik sozler sanki onun agzindan yazilmis gibi cok duygu dolu sozler harika basarilariniz devamini dilerim bende giresunluyum karadeniz yurdum insani harikasiniz

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz