Can Tanrıyar

Can Tanrıyar hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eğitim hayatı, iş hayatı gibi soruların cevapları. Kısaca biyografi bilgileri.

Can Tanrıyar Kimdir?

Can Tanrıyar gazeteci, muhabir, yazar, iş insanı, besteci, eski Milli Hentbol’cu. Babası Mustafa Tanrıyar, annesi ise Melahat Tanrıyar’dır. Ali isminde bir erkek kardeşi vardır.

İstanbul Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden başarı ile mezun olmuştur. Henüz eğitim döneminde 15 yaşındayken babasının iş yerinde çalışmaya başlayarak iş hayatına atılmış, aynı zamanda eğitim hayatını da beraberinde devam ettirmiştir.

Can Tanrıyar Nereli?

Can Tanrıyar İstanbul Eyüp doğumlu, Alevi kökenli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Aslen Tunceli Dersim, Pülümür’lüdür. Tanrıyar’ın, memleketi ile ilgili açıklamaları şu şekildedir. “Rahmetli dedem Tunceli’den İstanbul’a gelen bir ailenin reisi idi. Eyüp Defterdar’da bir değirmeni vardı Babaannem Malatya, Pötürge’dendi. Aslında belki de ailenin görünmeyen reisi oydu; rahmetliyi, çok severdim. Hep, “Ailenizin, soyunuzun nerden geldiğini unutmayın” derdi.”
can tanriyar3 jpg

Can Tanrıyar Kaç Yaşında?

Can Tanrıyar 63 yaşındadır. Doğum tarihi 1960, doğum yeri İstanbul.

Resmi twitter hesabı @cantanriyar1907 resmi instagram hesabı ise @cantanriyar ‘dır.

Eğitim döneminden itibaren Ud çalmaya başlayan Tanrıyar Türk Milli Hentbol takımında oynamış, Milli hentbolcudur. Gazetecilik yaşantısına ise Milliyet Gazetesinde muhabir olarak başlamıştır. Koyu Fenerbahçeli olan ünlü isim Televole programının yapımcılığını üstlenmiştir. Uzun bir süre ise Uçankuş adlı bir programı yapmıştır. Otuza yakın bestesi vardır. Günümüzde Uçankuş Tv, Ucankus web haber sitesi kurucusudur.

Can Tanrıyar Evlimi? Eşi Kim?

Can Tanrıyar 1988 senesinde evlendiği Şafak Demircioğlu’ndan Oğulcan ve Anılcan isimlerinde 2 oğlu vardır ancak 2000 senesinde boşanmıştır.

Eşi 2004 yılında kanser nedeni ile hayata gözlerini yummuştur. 11 Ocak 2008 tarihinde ünlü sanatçı Petek Dinçöz ile evlenmiştir. Nikah şahitliğini Mehmet Ali Birand üstlenmiştir. Ancak evliliği 10 Mart 2010 tarihinde son bulmuştur.

Üçüncü evliliğini ise 2022 yılında Tamar Öner ile yapmıştır. Nikah şahidi ise Sadettin Saran olmuştur. Bu evliliğinden 31 mayıs 2022 doğumlu Lilya isminde bir kızı vardır.
can tanriyar1 jpg
Son dönemde sosyal medya da çekmiş olduğu videolar ve siyasi kişiler ile ilgili açıklamalarıyla gündem olan Muhammed Yakut ile iş birliği yaptığı belirtilmiştir. Ardından 29 Nisan 2023 tarihinde Birden fazla kişi ile yağma suçlamasıyla tutuklandığı açıklanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz