Can Remzi Ergen

0

Can Remzi Ergen Atv ekranlarında yayınlanan Safir isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca kariyeri, eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Can Remzi Ergen Kimdir?

Can Remzi Ergen tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesinde tamamlamıştır. Eğitim döneminde tiyatro ile ilgilenmeye başlayan Can Remzi, Lise hayatı süresince Dünya’da çeşitli tiyatro festivallerinde oyunculuk sergilemiştir. Tevfik d’or uluslararası Fransızca Tiyatro Festivali En iyi Erkek Oyuncu Ödülü sahibidir.

2007 senesinde, Nice Azurlingua dil okulunda eğitim alan Can Remzi ayrıca, çeşitli sinema ve radyo eğitim atölyelerine katılmıştır. 2007 yılı TFL Onur ödülü sahibi ve Ara Güler, Fransa Büyükelçiliği ortak düzenlenen Fotoğraf yarışmasında üçüncülük sahibi olmuştur.
Can Remzi Ergen5

Can Remzi Ergen Kaç Yaşında?

Can Remzi Ergen 32 yaşındadır. Doğum tarihi 19 Eylül 1991, burcu ise başak’tır.

Fransa Bordeaux Akademisi’nde İletişim ve medya öğrencisi olarak üniversite eğitim hayatına başlayan Can Remzi, diğer yandan ilgi duyduğu bir çok alanda amatör eğitimler almıştır. Bunlardan birisi ise Cordon Bleu yemek sanatları Akademisi ve Bordeaux Şarap Okulu’nda aldığı kısa dönemli eğitimler.

DYG Yeni Medya düzeni Konferansına katılımının ardından Fransa’da haftalık bir Gazete’de konferans üzerine yazdığı bir makalesi yayımlanmıştır.

2011 ve 2012 Öğretim yılında Lisans eğitiminin son senesini Galatasaray Üniversitesinde misafir öğrenci olarak tamamlamıştır. Aynı zamanda Craft Atölye’de oyunculuk ve şan eğitimi almıştır.

Lisans eğitiminin bitirme stajını Cnn Türk’de Cüneyt Özdemir’in ekibinde asistan olarak yapmıştır. Ayrıca yağlı boya çalışmalarına devam etmiştir. Eğitim almak ve seçtiği Parsons derslerini takip etmek üzere New York’a ve sonrasında Londra’ya Conde Nast School of Fashion and Design’a gittiği belirtilen başarılı isim oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

2023 yılında ATV ekranlarında yayınlanan Safir isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Safir isimli dizide İlhan Şen, Özge Yağız, Burak Berkay Akgül, İpek Tuzcuoğlu, Nur Yazar ve Münir Can Cindoruk gibi isimlerde rol almıştır.

Resmi instagram hesabı @canremziergen ‘dir.
Can Remzi Ergen1 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz