Can Kızıltuğ

Can Kızıltuğ hem televizyon dünyasının, hem de müzik dünyasının başarılı isimleri arasında yer almaktadır. Hakkında ise hayranları tarafından genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi, müzik ve oyunculuk kariyeri gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca müzik ve oyunculuk hayatı, biyografi bilgileri.

1994 yılının Aralık ayında dünyaya gelen yakışıklı isim aslen İzmir doğumludur. Boyu 1.75 cm, burcu ise yay’dır. İlk kez Atiye’nin klibi ile dikkatleri üzerine çekmiş 4 Nisan tarihinde ise Ateş Ediyor adlı solo teklisi ile müzik dünyasına sıkı bir giriş yapmıştır. Şarkı seslendirmenin yanı sıra iyi bir söz yazarı’dır.

Can Kızıltuğ eğitim hayatı;

Üniversite dönemine kadar eğitim hayatını doğup büyüdüğü İzmir’de sürdürmüş, İzmir Buca’daki Işılay Saygın Güzel Sanatlar ve Anadolu Lisesi müzik bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra İstanbul’a yerleşmiş, 2013 senesinde Beykent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde eğitim görmüştür.

Gzone’un Rainbow Anthems projesi ile müzik kariyerindeki ilk adımı atan Kızıltuğ, Atiye‘nin Maazallah isimli klibindeki performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 2017 yılının Nisan ayında piyasaya sürdüğü Ateş Ediyor şarkısı bir çok müzik listesinde ilk 10’a girmeyi başarmıştır.

Müzik severler tarafından özellikle dünyaca ünlü pop yıldızı Justin Bieber‘e çok benzetilmektedir. Her fırsatta bu benzerliği dile getirilmektedir. Can Kızıltuğ, 2017 yılında ise Çukur isimli dizide Doğukan karakteri ile konuk oyuncu olarak dizide rol almıştır. En son 2020 yılında vizyona giren Komutan adlı sinema filminin oyuncu kadrosunda yer almıştır.

Ayrıca Art İstanbul oyunculuk ajansı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Kızıltuğ’un günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 365bin civarındadır.

5 Yorumlar

    • merhaba.kuzey yıldızı şuan 44üncü bölümünde. ve hala CAN KIZILTUĞ bu dizide OSMAN rolünü canlandırıyor…..

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz