Can Deniz Coşkun

Can Deniz Coşkun müzik dünyasında ses getirmeye devam ediyor. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Can Deniz Coşkun Kimdir?

Can Deniz Coşkun söz yazarı, besteci ve prodüktör. 28 Nisan 1997 tarihinde İstanbul’un Şişli İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. İlkokulu Şehir Öğretmenler İlkokulunda, Liseyi ise UPS Haluk Ündeger Lisesi’nde tamamlamıştır. Arel Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü mezunudur.

Mesleğinden ayrı bir şekilde hep var olduğunu düşündüğü yeteneğini kısa süre içerisinde faaliyete geçirip müzik camiasına hızlı bir giriş yapmıştır. Sayısız beste ve söz yazarlığı yapmaya başlamış olup, ilk önemli projelerinden birisi sözü ve müziği tamamen kendisine ait olan Kafalar Yana Yakıla şarkısını yapmıştır.

Sonrasında Aynur Aydın‘ın Sor Gel adlı teklisinin söz yazarı bestecilik ve aynı zamanda aranjörlüğünü yapmıştır. Bu projede ünlü müzik adamı Ozan Bayraşa ile birlikte çalışmıştır.

Burak King, Bilal Hancı, Mr stylez, Aleyna Kalaycıoğlu, Enes Batur, Fulin, gibi bilindik isimlerle çalışmış olup söz yazarı ve müzik düzenleme kısmında faaliyet göstermektedir.

Piyasada çok yeni olmasına rağmen kısacık bir zaman dilimi içerinde, çok ciddi bir başarıya ulaşmıştır. Amacı Türkiye’yi dünyada temsil etmek olan prodüktörün, Grammy ödüllü bir sanatçıyla da çok yakında ortak bir proje yapacağı söylentiler arasında.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz