Camila Duarte Çakır

Camila Duarte Çakır Leylifer adlı dizi de Meltem karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Güzel oyuncunun rol aldığı sinema ve diziler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Camila Duarte Çakır Kimdir?

Camila Duarte Çakır tiyatro kökenli oyuncudur. Hem Türkiye’de hem de yurtdışında bir çok sinema, dizi ve tiyatro oyununda sahne almıştır. Uzun süre önce bir Türk vatandaşı ile evlenmiş ve Çakır soyadını almıştır.

Camila Duarte Çakır Nereli?

Camila Duarte Çakır resmi web sitesinde kendisini Kosta Rika doğumlu, Küba asıllı Amerikalı oyuncu olarak tanımlamaktadır.

Lise döneminde oyunculuk tutkusunu keşfetmiş, Sanat ve Oyunculuk Akademisi’nde eğitim görmüştür. Daha sonra, ünlü yazar ve yönetmen Nilo Cruz ile tanıştıktan sonra Arca Images ile bir çok projede çalışma fırsatını elde etmiştir.

İspanyolca, İngilizce ve Türkçe bilmektedir. Bathing in Moonlight ve Beauty of the Father isimli tiyatro oyunlarda yer almıştır. İlerleyen süreçte New York Dramatik Sanatlar Konservatuvarı’nı tam burslu olarak kazanmıştır. NYCDA’ya katılmış, ardından kısa filmler ve reklamlar da çalışma fırsatı elde etmiş, La Suerte De Loli isimli şovda bir günlük rol üstlenmiştir.

Camila Duarte Çakır Boyu, Kaç Yaşında?

Camila Duarte Çakır 26 yaşında ve 1.65 boyundadır. Doğum tarihi 1996, göz rengi yeşil, saç rengi ise kumral’dır.

En son rol aldığı Leylifer isimli dizi de Meltem karakterini üstlenmiştir. Dizi de ayrıca Can Verel, Burak Sarımola, Berna Keskin, Osman İskender, Pervin Balcı, Gözde Birkan ve Ece Şahin gibi isimler de rol almıştır.

Güzel oyuncu resmi instagram hesabını @camiladuartecakir ismi ile kullanmaktadır. Ayrıca hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için resmi web sitesini de ziyaret edebilirsiniz.

https://www.camiladuartecakir.com

Tiyatro Oyunları

 • Salome(tiyatro) 2015
 • Trojan Woman (tiyatro) 2015
 • Karşı Konulmaz Kontes (tiyatro) 2016
 • Baba Güzelliği (tiyatro) 2016
 • Ay Isığı Banyosu ( tiyatro) 2017
 • Savannah Bay (tiyatro) 2019
 • Premios Juventud/ Sour Patch Kids (Reklam) 2019

 • Cevap Yaz

  Lütfen yorumunuzu girin!
  Lütfen adınızı buraya giriniz