Camila Cabello

Camila Cabello müzik dünyasının başarılı isimlerindendir. Peki boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? burcu nedir? kısaca kariyeri, müzik hayatı ve biyografi bilgileri.

1997 doğumlu genç sanatçı Camila Cabello Küba asıllıdır ve Küba Cohimar Havana’da dünyaya gelmiştir. Annesi Sinuhe Estraboa babası ise Alejandro Cabello’dur. Yaşantısını Amerika’da sürdürmektedir. Daha öncesinde 5 yaşında kadar Meksika ve Küba’da yaşamıştır. 5 yaşında iken ailesi ile birlikte Amerika Miami’ye taşınmıştır.

Miami Palmetto Lisesinde eğitim görmüş ancak son sınıfta iken müziğe olan ilgisi ve tamamen müzik ile ilgilenmek istemesi sebebiyle okulu yarıda bırakmıştır.

Bir dönem Kuzey Carolina Eyaletinde X Factor isimli yarışmaya katılmış seçmeleri kazanmış ancak elenmiştir. Elendikten sonra Dinah Jane, Lauren Jauregui, Normani Kordei ve Ally Brooke ile birlikte Beş Kız isimli grubu kurmuşlar ve yarışmasının finalinde sahne almıştır.

Yarışmadan sonra 2015 yılında Syco Music aracılığında Reflection, 7/27, EP Better Together isimli albümlerini müzik piyasasına sürmüştür. 2016 yılında gruptan ayrılmıştır.

Tek başına ilk albümünü 2018 yılında çıkaracak olan Camila Cabello düşük gelirli çocuklara sağlık hizmeti sunmak ve kar amacı gütmeyen Çocuk Sağlığı Fonu kurmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz