Cameron Diaz

Eski manken ve oyuncu Cameron Diaz’ın babası Küba ve Amerika asıllı annesi ise Alman ve İtalyan asıllıdır. Amerika California San Diego’da dünyaya gelen Cameron Diaz 1972 doğumludur. Kariyerine henüz 16 yaşında bir partide tanıştığı fotoğrafçının Elite model Ajansı’na çağırması ve anlaşma imzalaması ile adım atmıştır.

Kısa sürede bir çok ülkede modellik yapmış ve yavaş yavaş dünyaya ismini duyurmaya başlamıştır. Ardından reklam, dizi ve sinema dünyasının dikkatini çekmiş ve 1994 senesinde Jim Carrey’nin başrol oynadığı Maske isimli sinema filminde rol almıştır.

2015 yılında Benji Madden ile evlenmiştir. Chimene Diaz ve Michael Diaz isimlerinde iki kardeşi vardır.

Bugüne kadar Jewel of India, Newton Kardeşler, Bad Teacher 2, Shrek 4, Şrek’le mutlu Yıllar, Tulsa’nın Sırrı, The Invisible, İz Peşinde, Gambit, İlk Bakışta, Yasak Aşk, The Last Supper, Hiç Hesapta Yokken, Olağanüstü Bir Hayat, Shrek 3, İşte Aradığım Kız, Shrek 4, Yeşil Yaban Arısı, Charlie’nin Melekleri, Kazanma Hırsı, Dikkat Bebek Var, Kutu, Annie, Vanilla Sky, Yerinde Olsam, Burada Olan Burada Kalır, The Counselor, New York Çeteleri, Gece ve Gündüz, Ateşli ve Tatlı, Tatil, Öteki Kadın, Ah Mary Vah Mary, Kötü Öğretmen gibi bir çok sinema filminde rol almıştır.

Sitemizde Cameron Diaz’ın boyu, kilosu, kaç yaşında olduğu, doğum tarihi ve kökeni hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz