Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı Evrim Ağacı Platformu Kurucusu. Katıldığı televizyon programları yazdığı kitaplar ve daha bir çok konu ile merak edilen isim olmuştur. Hakkında kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Çağrı Mert Bakırcı Kimdir?

Çağrı Mert Bakırcı akademisyen, yazar, Bilim İletişimcisi, Evrim Ağacı Platformu kurucusu ve idari sorumlusu, popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. İlkokul ve Ortaokul tahsilini TED Ankara Koleji, Lise tahsilini ise Çankaya Milli Piyango Lisesi’nde tamamlamıştır.

2013 senesinde, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından Texas Tech Üniversitesi’nde doktora çalışmalarına başlayan Bakırcı, üniversitede önce asistanlık, sonrasında ise yarı zamanlı okutman olarak görev yapmıştır.

Makine mühendisliğindeki çalışmaları sırasında Biyoloji Bölümü’nden de yan dalını tamamlamıştır. Doktora konusu, evrimin teorik ve matematiksel altyapısının modern mühendislik ve robotik alanlarına uygulanması üzerinedir.

Mühendislik ile evrimsel biyoloji arasındaki köprüyü kurarak, Algoritmik Evrim Teorisi adı verilen daha genel ve biyolojinin sınırlarının ötesine çıkan bir teorinin inşa edilmesi üzerine araştırmalar gerçekleştirmiştir. Günümüzde de Evrimsel algoritmalar, evrimsel robotik, makine öğrenmesi ve yapay zekâ gibi alanlarda akademik çalışmalarına devam etmektedir.

5 Kasım 2010 tarihinde, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Biyoloji ve Genetik Topluluğu (BİYOGEN) altında Evrim Ağacı isimli grubu kurmuştur. Evrim Ağacı Platformu, Türkiye’nin en önde gelen evrimsel biyoloji ve popüler bilim oluşumlarından biri olarak, Bakırcı liderliğindeki çalışmalarını sürdürmektedir.

Çağrı Mert Bakırcı Nereli?

Çağrı Mert Bakırcı Ankara doğumludur. Aslen Ankara’lı olan başarılı isim, yaşantısını ailesi ile Texas, United States’de sürdürmektedir.

Çağrı Mert Bakırcı Evlimi? Eşi Kim?

Çağrı Mert Bakırcı 8 Eylül 2018 tarihinde Ashlee Lane ile evlenmiştir.

Evliliğin ardından resmi sosyal medya hesaplarından şu paylaşımı yapmıştır. “Bu düğün benim için bir başka dönüm noktası da: @ashlee_lane ile ortaklaşa bir şekilde soy isimlerimizi “Bakırcı-Taylor” altında birleştirme kararı aldık; her ikimiz de bu soyadı taşıyacağız.”
cagri Mert Bakirci4

Çağrı Mert Bakırcı Kaç Yaşında?

Çağrı Mert Bakırcı 33 yaşındadır. Doğum tarihi 1990, doğum yeri ise Ankara.

Resmi facebook hesabı @CagriMertBakirci resmi instagram hesabı @cagrimertbakirci resmi twitter hesabı ise @cagrimbakirci ‘dır.

Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programında Celal Şengör ve Emrah Safa Gürkan ile birlikte konuk olmuş ve büyük ilgi görmüştür.

Çağrı Mert Bakırcı Kaç IQ? Hangi Dine Mensup?

Hakkında kaç Kaç IQ? hangi dine mensup gibi araştırmalar da yapılmaktadır. Bu konular ile ilgili sosyal medya hesaplarından şu cevaplara yer verilmiştir. “Vakti zamanında yapılan bir teste göre 129. Sıradan, eğitimli insan düzeyinde yani. İddiaların aksine, bir özelliğim yok zeka konusunda, onu belirtmek için, insanlar “Zeki değiliz, ondan olmuyor.” yalanına kanmamaya teşvik için yazmıştım.”

“Evrim Ağacı bünyesinde, sözü edilen şahsi inanç pozisyonlarından her birini savunan birçok gönüllü bulunmaktadır, dolayısıyla Evrim Ağacı’nın bir bütün olarak herhangi bir şahsi inanç görüşü bulunmamaktadır.”


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz