Çağman Çatay

0

Çağman Çatay hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? ne iş yapıyor? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılının Mayıs ayında İstanbul’da dünyaya gelen Çağman Çatay 2021 yılında katıldığı Survivor yarışması ile ekran severler tarafından tanınmıştır. Ö.Ç.Bilfen Okulları, Saint Michel Fransız Lisesi ve Haliç Üniversitesi (BESYO) Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu mezunudur. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Çağman Çatay Break dance ve akrobasi ağırlıklı çalışmalarını sürdüren Çatay, kişisel antrenörlük yapmaktadır. Henüz 3 yaşında iken jimnastik ile tanışmış, uzun seneler basketbol, atletizm vb. sporlar ile ilgilenmiştir. 2007 ve 2008 yılları arasında, Aytunç Bentürk Dans Akademi’de sosyal latin dansları ile uğraşmıştır..

2009’da parkour, freerunning, tricking ve tumbling gibi yoğun akrobatik hareketler içeren sporlar ile tanışmıştır. Ardından Break Dance ve akrobasi ile kariyerine devam etmiştir.

Ayrıca Sirk sanatları ve popping ile ilgilenmekte, Sirk sanatları branşında juggling, poi staff, handstand ve cyrwheel ile alakalı çalışmalarına devam etmektedir.

Çağman Çatay kariyeri;

2008 senesinde, 100 mt’de İstanbul 10.su olmuştur.

2001 ve 2005 yılları arasında okullar ve kulüpler arası basketbol yarışmalarında Türkiye ve il şampiyonlukları ile 2.lik yaşamış.

2015 Diriliş İzmir Battle’da “seven2smoke” branşınında 1. olmuş, aynı sene Power Rangers Battle’da 1vs1 branşında 1.lik elde etmeyi başarmıştır.

2015 ve 2016 Redbull Bbc One Türkiye’de top 16’da yarışan Çağman Çatay, 2015’de düzenlenmiş olan Çanakkale Troia Battle’da 1., 2017’de Eskişehir’de düzenlenen EDF yarışmasını 2vs2 crew branşında ise takımı ile kazanmayı başarmıştır.

Resmi instagram hesabını cagmancatay ismi ile kullanmaktadır. Survivor 2021 yarışmacıları arasında iddialı isimlerdendir. Yarışma da Yunus Emre Karabacak, Ayşe Yüksel, Sena Özdemir, Aleyna Kalaycıoğlu, Uğurtan Dora, İlayda Şeker, Melis Sezer, Hanzade Ofluoğlu, Duygu Kannıcı, Sıraç Yıldırım, Celal Sarıgül ve Murat Kazgan gibi isimler de yer almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz