Çağlar Çam

Çağlar Çam hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? eğitimi, kariyeri, çalışmaları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1990 yılının Mayıs ayında İstanbul’da dünyaya gelen Çağlar Çam aslen Sivas’lıdır, yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

TV Yapımcısı, Medya ve İletişim Uzmanı kimlikleri ile tanınan başarılı isim, TV program formatları, medya ve kültürel araştırmalar, akademik çalışmalar, iletişim araştırmaları, toplumsal çalışmalar, medya iletişimi ve tv programcılığı gibi bir çok konuya hakimdir.

Çağlar Çam eğitimi, kariyeri;

İstanbul Üniversitesi Radyo TV bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema bölümünü bitirmiştir. Ardından İstanbul Arel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Medya ve Kültürel Çalışmalar üzerine yüksek lisans yapmıştır. Yüksek lisans tez çalışmasını “Türk Televizyon Kanallarında Global Ölçekli Gerçeklik Televizyonu Program Formatlarının Yapım Yayın Süreçleri ve Format Glokalizasyonu” ismiyle başarılı şekilde gerçekleştirmiştir. Türk Televizyonlarında Reality Show’ların Format Glokalizasyonu, uluslararası akademik çalışmalarda Türkiye’de yapılan ilk master tez çalışması unvanını taşımaktadır.

Öğrencilik yıllarından itibaren medya sektöründe çalışan Çağlar Çam, sırası ile asistan, sorumlu, koordinatör unvanlarını aldıktan sonra yapımcılık ve uygulayıcı yapımcılık yapmıştır. Türk televizyonlarının en genç ve başarılı yapımcılarından biridir. Halen tv projelerinde yapımcı, uygulayıcı yapımcı ve genel koordinatör olarak çalışmaktadır. Kanal D, Star TV, Show TV, FOX TV, TV 8, TRT gibi birçok TV kanalında önemli yapımlarda görev almıştır. Reytingi yüksek birçok başarılı programın kamera arkasında imzası bulunan önemli isimlerden biridir. Akademik anlamda iletişim eğitimlerinin yanında halen hukuk fakültesinde öğrenimine devam etmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz