Çağla Şimşek

Çağla Şimşek Kardeşlerim Ayşe karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Çok küçük yaşlardan bu yana oyunculuk dünyasında yer alan güzel isim hakkında merak edilenler. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Çağla Şimşek Kimdir?

Çağla Şimşek tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. 2002 yılının Ağustos ayında dünyaya gelen güzel isim İstanbul doğumludur. Özel Uğur Anadolu Lisesi mezunudur. 3 yaşından bu yana oyunculuk dünyasında yer almaktadır. Sektöre merhum usta sanatçı Osman Yağmurdereli sayesinde girmiştir.

İlk oyunculuk deneyimini Elveda Derken isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Günümüze kadar diziler dışında bir çok reklam ve sinema filmi için kamera karşısına geçmiştir. Özellikle Küçük Gelin dizisinde Başrol Zehra karakteri ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Ayrıca adından söz ettirdiği diğer dizi ise Elif, karakteri ile Reyhan olmuştur. 2021 yılında ise Atv ekranlarının sevilen dizisi Kardeşlerim ‘e dahil olmuş ve dizi de Ayşe karakterine hayat vermiştir.
cagla simsek2

Çağla Şimşek Nereli?

Çağla Şimşek baba tarafından aslen Samsun, anne tarafından ise aslen Gümüşhane’li Karadeniz’lidir.

Çağla Şimşek Boyu, Kaç Yaşında?

Çağla Şimşek 21 yaşında ve 1.61 boyundadır. Doğum tarihi 1 Ağustos 2002, burcu aslan, kilosu 51, göz rengi ise yeşil’dir.

Bugüne kadar Elveda Derken, Kayıp Prenses, Cuma’ya Kalsa, Elif, Hayat Devam Ediyor ve Nisvan gibi projelerde rol almıştır. Nisvan isimli film de Fatma Aliye Hanım’ın küçüklük yıllarını canlandırmıştır.

Reklam fimleri: Dimes, Piyale, Wenice Katalog, Ricione Moda Evi, Tamek Kahvaltım, İçim Smart Labne, Turkcell, Ak Sigorta, Nette Çocuk, Eti Çocuk, Türk Hava Yolları, Kent Çikolata, Cp Piliç, Sırma Su ve Uludağ Limonata reklam filmleridir.
cagla simsek1 jpg

Çağla Şimşek Hakkında Gerçekler:

1 – Doğal bir güzellik anlayışına sahiptir, hiç bir estetiği bulunmamaktadır.
2 – Abartı olan şeylerden uzak, soft ve sade görünümden yanadır.
3 – Makyajı çok sevse de gerekmedikçe yapmamayı tercih etmektedir.
4 – Kendisini aşırı beğenmemektedir. Ancak fiziğinde kafasına taktığı bir şey olmadığını, sadece boyunun biraz daha uzun olmasını istediğini belirtmiştir.
5 – Çantasında taşıdığı favori ürünleri ise, Parfüm ve lip balm (Dudak balmı).
6 – Henüz 3 yaşında set ile tanışmıştır.
7 – Göz rengi yeşil’dir.
8 – UK İletişim Menajerlik & Basın & Pr bünyesinde oyunculuk çalışmalarına devam etmektedir.

Resmi instagram hesabını @caglasimsek1 olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 3milyon civarındadır.

3 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz