Büşra Cebe

Oyuncu ve sunucu Büşra Cebe 2018 yılında Türk televizyonlarının başarılı dizilerinden Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi oyuncu kadrosuna dahil olmuştur.

Dizide kimliksiz bir ajan karakterini canlandıran Büşra Cebe Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunudur.

Çok genç yaşlarda sunuculuğa adım atan Büşra Cebe 18 yaşında iken Milli Eğitim Bakanlığı onaylı BELTEK diksiyon, sunuculuk ve spikerlik kursunu birinci olarak tamamlamıştır. Ardından TRT Belgeselde aktüel Fuar Zamanı isimli programın sunuculuğunu üstlenmiştir. Ekonomi eğitimide aldı. Fuar Zamanı isimli program ile birlikte geçmişten günümüze Uluslararası fuarlarda Türkiye’nin ileri gelen bir çok iş adamı ile sayısız röportaj yapmıştır.

TRT’de duayen isimlerden 1 sene özel ders almış, 6 ay İngiltere’de eğitim görmüş ve iletişim koçluğu sertifikası almıştır.

Sunucu ve oyuncu kimliğinin yanı sıra Tekvando Milli Sporcusu, Profesyonel Binicilik ve Okçuluk sporları ile ilgilenmektedir. Ayrıca Osmanlıca, Farsça ve Arapça bilmektedir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz