Büşra Akın Dinçer

0

Büşra Akın Dinçer Habertürk ekranlarında sunucu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında merak edilen soruların cevapları, Kısaca hayatı, eğitimi, çalışmaları ve biyografi bilgileri.

Büşra Akın Dinçer Kimdir?

Büşra Akın Dinçer editör, sunucu, gazeteci, muhabir ve haber spikeri. Lise ve Üniversite eğitimini Amerika Birleşik Devletlerinde, Texas Houston Üniversitesi’nde okuyan Dinçer, 2 sene hukuk okumuş, ardından gazetecilik bölümüne geçiş yapmıştır.

Mesleki kariyerine, TRT Türk bünyesinde editör olarak adım atan başarılı isim Amerika’dan Türkiye’ye döndükten sonra, Al Jazeera Türk’ün kurucu direktörü Gürkan Zengin’in asistanı olarak çalışmaya başlamıştır.

İlerleyen süreçte A Haber kadrosunda yer almaya başlamış ve prodüktör olarak çalışmış, akabinde Diplomasi programı için kamera karşısına geçmiştir.

Büşra Akın Dinçer Nereli?

Büşra Akın Dinçer Erzurum’ludur. Baba tarafından Erzurum İli nüfusuna kayıtlı olan Büşra Akın’ın babası ise tarım sektöründe iş hayatını sürdüren Kemalettin Akın, annesi ise Berrin Akın’dır.

Eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın yeğenidir.
busra akin dincer1

Büşra Akın Dinçer Evlimi?

Büşra Akın Dinçer 2014 yılının Eylül ayında Süleyman Dinçer ile evlenmiştir. Eşi Süleyman Dinçer’de kendisi gibi gazetecidir. Nikah İstanbul Conrat Hotel’de düzenlenen nikah merasimi ile gerçekleşmiştir.

Eşi Süleyman Dinçer, İnegöllü izleyicilerin yakından tanıdığı, Kanal 16 TV’nin eski spikeri ve ATV-A Haber Muhabiri olarak bilinmektedir. Nikah şahitleri Adalet ve Kalkınma Partisi Erzurum Milletvekili ve Eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ve Merve Kavakçı olmuştur.

Eşi ile birlikte ATV A Haber Londra bürosu’nda 3 sene görev almıştır. Sabah Gazetesi ve Anadolu Ajansı’nda (AA) muhabirlik yapan Büşra Akın, Habertürk TV’de Dış Haberler Editörlüğü görevini üstlenmiştir. 18 Mart 2023 tarihinden bu yana ise Habertürk TV’de spiker olarak hafta sonu bülteni programını sunmaya devam etmiştir.

Geçmiş dönemde AHaber programlarında kravat ve ceket giymesi uzun süre gündem olmuştur.

Resmi instagram hesabı @busrakin resmi twitter hesabı ise @BusraAkin ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz