Bushido

Anna-Maria Ferchichi ile evlidir ve bu evliliğinden Aaliyah Ferchichi isminde bir kızı vardır. Gerçek ismi Mohamed Youssef olan Müslüman rap sanatçısı Bushido özellikle müzik dünyasında Sonny Black ismi ile tanınmaktadır.

Aslen Tunus asıllı bir baba ve Alman bir annenin evladı olarak 1978 yılında, Almanya, Bonn’da dünyaya gelmiştir. Annesinin yanında büyüyen Bushido, babasından uzak bir çocukluk dönemi geçirmiştir.

Tarzı 50 Cent rap grubunu andıran Bushido, özellikle Almanya’nın ünlü gruplarından Tokio hotel ile yaptığı atışmalar ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Ayrıca 2013 yılında Stress ohne Grund, (Sebepsiz Stres) isimli şarkı ile Almanya’da uzun süre tartışmalara neden olmuştur. Şarkısında, şiddet fantazileri, cinayet ve bir çok ünlü isim, politikacının isimlerininde yer alması nedeni ile ciddi tepkiler almıştır.

2011 yılında daha önce futbolcu Mesut Özil’inde uyum kategorisi, Almanya’nın en prestijli ödülü sayılan Bambi Ödülünün sahibi olmuştur. Kadın ve eşcinselleri de aşağılayıcı yapmış olduğu şarkı ve son dönemlerdeki uçuk şarkıları nedeni ile politikacı Serkan Tören, Bambi Ödülü’nün Bushido’dan geri alınmasını talep etmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz