Buse Arslan

Buse Arslan Akdeniz hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? boyu, kilosu kaç? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1992 yılında dünyaya gelen oyuncu Buse Arslan İstanbul doğumludur. Maalesef henüz baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümden mezun olmuştur. Ardından Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Oyunculuk Bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır. Erdem Güney Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarına devam etmektedir.

Bugüne kadar Akasya Durağı, Avrupa Avrupa, Yalan Dünya, Benim Hala Umudum Var, bizim Okul, Kertenkele, Kocamın Ailesi ve Aşk Yalanı Sever isimli dizilerde rol almıştır. 2018 yılında ise Atv ekranlarının yeni dizisi Kocaman Ailem’de Berrak karakterini canlandırmıştır. En son ATV ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olan güzel isim dizide Aygül Hatun karakterini canlandırmaktadır. Kuruluş Osman dizisinin güzelliği ve oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çeken Buse Arslan Dündar Bey’in kızı Aygül Hatun karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

Evli mi? eşi kim?

Buse Arslan (бусе арслан) ‘ın eşi Kazım Akdeniz’dir. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabındaki takipçi sayısı 87,1bin civarındadır. Boyu 1.70 cm, kilosu 55, burcu ise oğlak’tır.

Oynadığı diziler;

2019 – Kuruluş Osman (Aygül Hatun)
2018 – Kocaman Ailem (Berrak)
2016 – Kertenkele (Didem)
2016 – Aşk Yalanı Sever (Perihan Aslan)
2014 – Kocamın Ailesi (Gülay)
2013 – Benim Hala Umudum Var (Beril)
2013 – Bizim Okul (Bölüm Oyuncusu)
2012 – Yalan Dünya
2012 – Akasya Durağı

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz