Burhan Akdağ

Burhan Akdağ Editör, Gazeteci ve Foto Muhabiri. Ünlü televizyon sunucusu Müge Anlı’nın eski eşidir. Hakkında ise gazetecilik kariyeri, aslen nereli? olduğu gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Burhan Akdağ Kimdir?

Burhan Akdağ gazeteci, yazar, editör ve foto muhabiri olarak tanınmaktadır. 1961 yılının Ocak ayında dünyaya gelen Akdağ, İstanbul doğumludur.

Güneş Gazetesi ile birlikte gazetecilik mesleğine adım atmıştır. Sonrasında Haftalık Şeş isimli gazete ve Tan Gazetesi’nde çalışmıştır. Sabah Gazetesi kurulduktan sonra Sabah’a geçiş yapmıştır. Oradan sonra Günaydın gazetesi’nde Foto Spor’da çalışmış bir süre sonra İlk Alem dergisini çıkartmıştır. Alem Dergisi’nde iken televizyon ile tanışan Burhan Akdağ, ilk magazin programı olan Alem’i yapmıştır. Daha sonra Kanal 6, Top Secret dergi ve programını üstlenmiş büüyk bir ilgi ile karşılaşmıştır. Ardından Manşet dergisini ve İbrahim Tatlıses’in Randevu dergisini çıkarmıştır.
Burhan Akdag1
Başarılı gazeteci, bir dönem spor muhabirliği de yapmıştır. 2 dünya kupasını takip eden ünlü isim futbol tutkunudur. 1. lig maçlarına gidip fotoğraflar çekmiş, Saraybosna’ya savaşa gitmiş ve iki savaş görmüştür.

Gazetecilik ve halkla ilişkiler konusunda başarıları neticesinde, Atatürk ilke ve inkilaplarına bağlılığı ve Türkiye sevdası onu 2014 yılında MHP Beşiktaş Belediye Başkan adayı yapmıştır.

Burhan Akdağ Evlimi? Eşi Kim?

3 evlilik gerçekleştiren Akdağ, 3 evlilik yaptığını ama 2 eşinin olduğunu belirtmiştir. Müge Anlı ile iki kez evlenmiş, bir gün tartıştıklarını ve Müge Anlı’nın boşanmak istediğini dile getirmiştir. Ardından boşanmazsan diye cevap verdiğini ve ertesi gün boşandıklarını söylemiştir. Daha sonra ilk evlendikleri tarihte ikinci kez evlendiklerini dile getirmiştir.

3 çocuğu vardır. İlk eşinden bir oğlu ve bir kızı vardır. Oğlu Metehan Akdağ, Amerika’da İnşaat Mühendisi. Kızı Aslıhan ise müzik öğretmeni’dir. Müge Anlı ile evliliğinden ise Lidya Müge Akdağ isminde bir kızı vardır. Ayrıca dede olan Akdağ’ın, oğlu Metehan Akdağ’ın 2 kızı vardır, isimleri ise Arya ve Azra. Yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir.

Uzun süredir Aysun hanım ile mutlu birlikteliği devam etmektedir. Resmi instagram ve sosyal medya hesaplarında da merak eden takipçileri için paylaşım yapmıştır. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @burhan.akdagofficial ‘dır. Ayrıca @burhanakdag resmi twitter hesabını da aktif bir şekilde kullanmaktadır.

2021 yılında 1. Medya Ödülleri Gala Gecesinde Yılın Magazin Yazarı ödülünü almıştır.

Hakkında daha detaylı bilgiler için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. https://www.burhanakdag.com.tr

Son olarak koyu bir Beşiktaş taraftarı olduğunu da belirtmiş olalım.
Burhan Akdag2

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz