Burcu Sarak

Burcu Sarak Grup Abdal’ın solisti olarak müzik hayatını sürdürmektedir. Hakkında ise kaç yaşında? eğitimi, müzik kariyeri bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Burcu Sarak, İlkokul ve Ortaöğrenimini doğup büyüdüğü İstanbul’da tamamlamıştır. Ardından Trakya Üniversitesi Turizm Bölümü’nden mezun olmuştur.

Çocukluk yılları babası ve kardeşinin halk müziği ile ilgilenmesi nedeni ile türkülerle iç içe geçmiştir.

Üniversite eğitimi döneminde iken amatör olarak müzik gruplarında solist olarak sahne almaya başlamıştır. Okul’un ardından Ali Ekber Kayış ile tanışmış, ilerleyen süreçte Grup Abdal’da yer alır mısın teklifi ile gruba dahil olmuştur.

Daha sonra müzikal yönüne ağırlık vermek istemiş ve MCM Müzik Merkezi Korosu’nda görev almıştır. Diğer bir yandan gitar eğitimi, Beksav Sanat Merkezi Şan Eğitimi, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Şan eğitimi almıştır.

Geçmişten günümüze bir çok özgün ve halk müziği icra eden amatör gruplarda solist olarak müzik hayatını sürdürmüştür. 2010 yılında ise Türkiye’nin önemli gruplarından olan Grup Abdal’a dahil olarak müzik kariyerine devam etmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz