Burcu Kıratlı

Burcu Kıratlı Türk televizyon dünyasının başarılı isimlerindendir. Hayranları tarafından ise bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kimdir? aslen nereli? evlimi? eşi kim? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Burcu Kıratlı Kimdir?

Burcu Kıratlı tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. Gazeteci, tv sunucusu Kenan Erçetingöz üvey babasıdır. İlkokul eğitimini Ata Koleji’nde tamamlamış ardından BJK Koleji ve Bebek Yeni Yıldız Koleji’nde Lise eğitiminin tamamlamıştır. Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü mezunudur. Eğitim hayatı süresince bir çok oyunda sahne almış ve kısa filmde rol almıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Actor Studio eğitimi alan Kıratlı yine burada 2 sezon kadrolu oyuncu olarak yer almıştır.

Burcu Kıratlı Nereli?

Burcu Kıratlı aslen doğma büyüme İstanbul’ludur.

Burcu Kıratlı Kaç Yaşında?

Burcu Kıratlı 34 yaşındadır. Doğum tarihi 23 Temmuz 1989, burcu ise aslan’dır.
burcu kiratli6 jpg
Oynadığı Sinema ve Diziler:

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2010 senesinde TRT 1 ekranlarında yayınlanan Elde Var Hayat isimli dizi ile gerçekleştirmiş ve dizi de Yağmur karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Daha sonra 2013 senesinde, Yönetmenliğini ve senaristliğini usta oyuncu Özcan Deniz‘in üstlendiği Su ve Ateş filminde Helin karakterini canlandırmıştır. 2014’de vizyona giren Peri Masalı filminde Peri karakterini canlandırmış ve bu film ile 2014 – Evos Angels Dijital Medya’nın Enleri – En iyi çıkış yapan kadın oyuncu ödülünün sahibi olmuştur. Burcu Kıratlı 2014 senesinde Diriliş Ertuğrul dizisinde Gökçe karakteri, 2015 yılında Bizim Hikaye dizisinde Elif, Aşk ve Mavi dizisinde ise Mavi karakterini canlandırmıştır. 2020 yılında 7 Melek adlı sinema filminin oyuncu kadrosunda yer almıştır.

Burcu Kıratlı Boyu, Kilosu

Burcu Kıratlı Boyu 1.69 boyunda ve 52 kilodur.

Burcu Kıratlı Evlimi? Eşi Kim?

Burcu Kıratlı 2019 yılında Amsterdam’da ünlü sanatçı Sinan Akçıl ile nikah masasına oturmuştur. 9 ay evli kalmış, ardından tek celsede boşanmıştır. Ayrılıkları 20 gün sürmüş, barıştıktan sonra 2021 senesinde tekrar evlenmişlerdir.

Ancak yine evliliklerini yürütemeyen çift 2022 yılında tekrar ayrılmışlardır.

Resmi sosyal medya instagram hesabını @burcukiratli23 olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabındaki takipçi sayısı 5,7milyon civarındadır.
burcu kiratli3

Hakkında Gerçekler:

Evde kaldığı süre içinde pilates, spor, yemek, pasta ve börek yaptığını belirtmiştir.

Hayattaki mottosu “Düşmek bir bitiş değil moladır, dinlen ve daha güçlü kalk”

En beğendiği yabancı oyuncu Meryl Streep’dir, favori oyuncusudur.

Çok vicdanlı bir karaktere sahiptir. Vicdanlı olmayı hem sevmekte, hem de sevmemektedir. Çabuk parlayan ancak bir o kadarda çabuk sönen bir yapısı vardır.

Asla kin tutmaz, sinsilik yapmaz ve tez canlıdır. Bir şey olacaksa hemen olsun ister.

Spor olarak, yürüyüş, kardiyo ve yoga yapmakta, ayrıca fırsat buldukça yüzmektedir.

Resmi instagram hesabı @burcukiratli23 ‘dür.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz