Burcu Esmersoy

2 Ekim 1976 yılında dünyaya gelen Burcu Esmersoy’un boyu 1.74’dir. Beşiktaş Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü mezunudur. Ayrıca New York Üniversitesi’nde Hospitality, Tourism and Sports Management eğitimi almıştır.

İstanbul doğumlu Burcu Esmersoy, aile tarafından aslen çerkez kökenlidir. Terazi burcudur. 4 yaşına geldiğinde, anne ve babası boşanmış, bu nedenle ablası ile birlikte babaannesinin yanında yetişmek zorunda kalmıştır.

1997’de katılmış olduğu güzellik yarışmasında Miss International seçilmiş, Japonya’da Türkiye’yi temsil etmiş ve Dostluk Güzeli seçilmiştir.

Televizyon kariyerine Kanal D ekranlarında bir çocuk programının yapımcılığını ve sunuculuğu üstlenerek adım atmış, Dialog Spikerlik ve Sunuculuk Okulu’nu derece ile bitirmiştir. Daha sonra CNN Türk’te spor departmanında dış haber editörlüğü, muhabirlik ve spor spikerliği yapmış, Formula 1 yarışlarını yerinde takip etmiş ve program yapmıştır. 2006’da NTV’de Spor Servisi programını sunmuş, spor kanallarında ise programlar hazırlamıştır.

Burcu Esmersoy 14 Mayıs 2018 tarihinden iş adamı Berk Suyabatmaz ile evlenmiştir.

berk suyabatmaz Burcu Esmersoy

Bugüne kadar Romantik Komedi, Çocuklar Duymasın, Dedektif Memoli, Arkadaşım Hoşgeldin, Survivor Türkiye 2012, Kalbim Ege’de Kaldı ve Komedi Türkiye gibi projerde yer almıştır. En son Elin Oğlu programı Sinan Çalışkanoğlu ile birlikte sunmuştur. Avon ve Supradyn markalarının reklam yüzü olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz