Burcu Budak

Burcu Budak hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? eğitimi, çalışmaları, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1989 yılının Nisan ayında İstanbul’da dünyaya gelmiş, Koç burcudur. Gazeteci ve eski Ekonomi Gazetesi’nin sahibi Cemil Budak’ın kızıdır.

Gazi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2012 yılında mezun olduktan sonra 2 yıl özel bankacılık alanında çalıştı. Ardından babasının da desteği ile medya sektörüne geçti. Tgrt Haber’de 3 yıl boyunca Gelişen Türkiye isimli ekonomi programının dış yapımcılık faaliyetlerini yürüttü ve bir dönem sunuculuğunu yaptı. Atv Avrupa ve Beyaz Tv kanallarında da ekonomi programı hazırladı.

Yapımcılık faaliyetlerinin yanı sıra çeşitli sektörlerdeki firmalara ve siyasilere babasıyla birlikte medya ilişkileri danışmanlığı hizmetlerini yürüttü. Haber yüzüne sahip olmasının avantajıyla ve çevresinin de teşviği ile Bengütürk Tv’de hafta sonu haberlerini sunmaya başladı. Cem Vakfı bünyesinde Cem Tv’de hafta içi Ana Haber Bülteni’ni sunmuş, basın danışmanlığı ve siyasi partilerin kampanya çalışmalarını sürdürmüştür. Günümüzde ise TELE 1 TV’de çalışmaya devam etmektedir. Burcu Budak ayrıca Anadolu Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünde yüksek lisans yapmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz