Burçin Atılgan

Burçin Atılgan ile TELE 1 Hafta Sonu Ana Haber saat 18:00’de. Başarılı sunucu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Burçin Atılgan Kimdir?

Burçin Atılgan TELE 1 hafta sonu Ana Haber-Haber Spikeri ve Sunucu olarak çalışmalarını sürdürmektedir. İstanbul Üniversitesi turizm ve otel yönetimi bölümü mezunudur. Mezuniyetin ardından spikerlik kursu sonrası mesleki kariyerine adım atmıştır. Resmi twitter hesabında, Yeditepe Üniversitesi’nde de hem çalışan, hem öğrenci-Dialog Anlatım ve İletişim’de hoca olarak açıklaması mevcuttur.

1994 senesinde, HBB kanalında seslendirme spikeri ve haber muhabiri olarak çalışmaya başlayan Atılgan, sonrasında Kanal 6’ya geçmiş ve uzun seneler ana haber spikeri olarak görev yapmıştır. Bir süre evlendikten ve çocuk sahibi olduktan sonra çalışmaya ara vermiştir.

Daha sonra, Star TV ve Cine5 ekranlarında çalışma hayatına devam etmiş, Show TV’de yayınlanan Sabah Haberleri programını Caner Karaer ile beraber sunmuştur. Ayrıca Herkes İçin Sağlık isimli programı ve Gün Ortası Haberleri programını sunmuştur. Skytürk 360 kanalda Haber spikeri olarak görev yapmasının yanında Medya 360 adlı tartışma programını da sunmuştur.

Yeditepe Üniversitesinde Kurumsal İletişim Uzmanlığı, Dialog Anlatım İletişim adlı kuruluşta Spikerlik Sunuculuk ve Röportaj Teknikleri üzerine eğitmenlik yapmaktadır. BBS Organizasyon firmasının da kurucu ortağıdır.

En son ise TELE 1 hafta sonu Ana Haber bültenini sunmaya devam etmiştir.

Burçin Atılgan Evlimi? Eşi Kim?

Burçin Atılgan 1999 yılında dizi ve sinema oyuncusu ayrıca eski CHP eski Milletvekili Berhan Şimşek ile evlenmiştir. Bu evliliğinden 2000 doğumlu Aslı Alime isminde bir kızı vardır. Evliliği 2005 yılında son bulmuştur.

2018 Eylül ayında Mehmet Taşanyürek ile Bodrum Flamm Otel’de evlenmiştir. Eşi Mehmet Taşanyürek araba tasarımcısı olarak Ferrari markasında Designer olarak çalışmıştır. Daha önce Amerika da hayatını sürdüren Taşanyürek, evlilik sonrası Türkiye’de yaşamaya karar vermiştir. Burçin Atılgan bu evliliğini de sonlandırmış, günümüz itibariyle bekar’dır.

Burçin Atılgan Kaç Yaşında?

Burçin Atılgan 52 yaşındadır. Doğum tarihi 21 Temmuz 1971, burcu ise yengeç’tir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @burcinatilganofficial ‘dır. Ayrıca @BurcinAtilgan kullanıcı ismi ile twitter hesabı mevcuttur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz