Burak Tatari

Burak Tatari ekranların sevilen isimlerindendir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Burak Tatari Kimdir? Nereli?

Aslen 1988 senesinde İzmir’de dünyaya gelen Burak Tatari, gazeteci, sunucu, muhabir ve editör olarak bir çok program ve yapımda başarılı olarak görev almıştır. Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Doğup büyüdüğü İzmir’de, İzmir Saint Joseph Lisesi’ni bitirmiştir. Lise eğitiminin ardından Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. İsveç’in başkenti Stockholm’de SoundTelling şirketinde podcast, Guardian’ın Londra’daki merkezinde dijital medya eğitimi görmüştür.

Eğitim döneminde SkyTürk, Fox Tv ve Vatan Gazetesi’ gibi kurumlarda staj çalışmasını tamamlamıştır.

2013’den 2016 yılına kadar Tempo Dergisi bünyesinde muhabir olarak görev yapan Burak Tatari, 5 seneden uzun süredir, Medyascope ana haber bülteni Güne Bakış’ı sunmuştur.

2019 senesinde, İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenmiş olan, MED Akdeniz Diyalog Forumu’nu takip etmiştir. 2020 yılında Avrupa Birliği Ziyaretçi Programı (EUVP) kapsamında Brüksel’de AB kurumları yetkilileri ile görüşmeler gerçekleştirmiştir.

Günümüz itibariyle tüm bu çalışmalarının yanı sıra, 2hafta 1gün podcast’inin yapımcısı ve sunucusu. olarak çalışmalarını devam ettirmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz