Burak Özdemir

Burak Özdemir (Czn Burak) hakkında merak edilenler. Kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? eğitim ve iş hayatı. Kısaca biyografi bilgileri.

1994 doğumlu Burak Özdemir baba tarafından aslen Hatay, Yayladağı nüfusuna kayıtlıdır. Babası İsmail Özdemir’dir. 13 yaşında çalışmaya başlamıştır.

Yemek dünyasına girmeden önce Osmanbey’de bir tekstil firmasında çalışmış, yeri gelmiş hamallık yapmıştır. Çalıştığı dönem para biriktirmiş ve bu parayı yatırım amaçlı kullanmak istemiştir. Ardından Vatan Caddesinde küçük bir dükkan görmüş aslen memleketi olması ve yemek kültürününde geniş olması sebebiyle yemek sektörüne girmeye karar vermiştir. Ailesinin desteğini arkasına alarak ticaret hayatına atılmıştır. Genç yaşlarda iken yaşıtlarının bilgisayar oyunları oynarken kendisinin hamallık yaptığını ve çalıştığını belirtmiştir.


Eskişehir Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinden mezun olmuştur.

2011 yılında henüz 16 yaşında iken babası ile birlikte İstanbul’da Aksaray’da 15 masalı bir dükkan olan Hatay Medeniyetler Sofrası isimli mekanı açmıştır. Sabah Lise’ye gitmiş, okuldan döndükten sonra gece 11’e kadar restaurant’ta çalışmıştır.

Burak Özdemir (Czn Burak) medya, magazin, siyaset, sanat ve moda dünyasının uğrak noktası;

Kısa sürede hem iş yerini, hemde işi sahiplenmiş ardından Etiler ve Taksim şubelerini faaliyete geçirmiştir. Günümüz itibariyle 4 şube ile hizmet veren iş yerleri vatandaşların yanı sıra medya ve tanınmış isimlerinde uğrak noktasıdır. Gelen misafirler ile tek tek ilgilenmesinin yanı sıra sunduğu lezzetli yiyecekler ile gönülleri de fethetmeyi başarmıştır. Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Merve Boluğu, Ajda Pekkan, Kıvanç Tatlıtuğ, Cem Yılmaz, Cenk Tosun, Yıldız Tilbe gibi bir çok ünlünün ilgisi ile karşılaşmıştır. Sanat camiası, futbol dünyası ve siyaset dünyası Czn Burak’a büyük bir ilgi göstermektedir.

Müşterileri sadece Türk değildir. Yabancı turistlerinde uğrak noktası olan Hatay Medeniyetler Sofrası leziz yemekleri ile misafirlerini ağırlamaya devam etmektedir. En güzel yemekleri arasında Kaya tuzunda tavuk, testi kebabı, Adana kebapları bulunmakta ayrıca 24 çeşit meze sunmaktadırlar. Ayrıca lokantalarında yaklaşık 150 çeşit yemek bulunmaktadır.


Şubelerine günlük ortalama 600 civarında müşteri gelmektedir. Sadece çalıştırdığı iş yerleri değil sosyal medya üzerinden de ciddi bir kitleye ulaşmayı başaran Burak Özdemir, paylaştığı video resimler ile popülerliğini arttırmıştır. Günümüzde İnstagram sosyal medya hesabında toplam 3.2 Milyon takipçi sayısı bulunmaktadır. Youtube sayfasında ise 27 Bin civarında abonesi bulunmaktadır.

Geçmiş dönemlerde sık sık televizyon dünyasındanda program yapması için teklifler almıştır. İlerleyen zamanlarda böyle bir şeyin mümkün olabileğini aktaran Burak Özdemir Hatay’da doğmuştur.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz