Burak Küntay

1

Burak Küntay kimdir? Başarılı yorumları ile kendisini birçok insana dinletmeyi başardı. Hakkında merak edilen sorular ise ardı arkası kesilmeyecek düzeyde. Hakkında kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Burak Küntay Kimdir? Nereli?

7 kasım 1979 yılında Bursa’da dünyaya geldi. Aslen Artvin’lidir.

Üniversite hayatını Florida Atlantik Üniversitesi Siyaset Bilimleri üzerine tamamladı. Yüksek lisansını da yine Florida Atlantik Üniversitesi’nde yaptı. Kendisi ayrıca Florida Atlantik Üniversitesi tarafından üç kere yılın en başarılı lideri seçildi. İlk ödüllerinden birisi olarak da bilinen öğrenci hükümeti üstün başarı ödülünü de burada aldı. Kendisi Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesidir.

Burak Küntay Amerika Birleşik Devletleri tarihinde öğrenci derneği başkanı seçilen ilk Türk’tür. Kendisi Türk Siyasetçi Barlas Küntay’ın oğludur.

2000 yıllarında da güney Florida İnsan Hakları Derneği’nde Florida Türk federasyonu başkanı olarak görev aldı. 2 yıl sonra ise Florida Geleceğin Politikacıları ve Liderliği Birliği’nde Florida Türk federasyonu başkanı olarak görev almıştır.

Kendisi İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Amerikan araştırmaları merkezinin ve hükümet liderlik okulunun kurucu başkanıdır.

Burak Küntay’ın bir dönem Doğru Yol Partisi gençlik kolları genel başkanlığı yaptığı biliniyor. Burada işine son verince Eski Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın danışmanlığını üstlendi.

Aldığı ödüller: 18. Uluslararası Gusi Barış Ödülü
Kitapları: Hükümet ve liderlik okulu

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz