Burak Khan

Burak Khan son yıllarda özellikle Türk sinema ve dizi dünyasının en yakışıklı oyuncularından Burak Özçivit‘e olan benzerliği ile gündeme gelmektedir. Uzun boyu, yakışıklılığı ve karizması ile her geçen gün hayran kitlesi artan başarılı isim hakkında aslen nereli? kaç yaşında? kimdir? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1996 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş, doğma büyüme İstanbul’lu, aslen ise Tanzanya, Afrika kökenlidir. Boyu 1.85 cm’dir.

Geçmiş yıllarda bir çok defa Türkiye’de yayınlanan Yetenek Sizsiniz yarışma programı ile kamera karşısına geçmiştir. Oyunculuk dışında futbol’a olan ilgiside gözlerden kaçmayan Khan, Yetenek Sizsiniz yarışmasında her katıldığında top ile birlikte akrobasi ve artistik hareketler yapmıştır. Bir çok turu geçmiş finale kadar da yükselmiş ancak şanssızlıklar nedeni ile ikinci olmuştur.

Burak Khan oyunculuk kariyeri;

2019 yılında yakışıklı oyuncu Burak Özçivit ile birlikte bir şampuan markasının reklam filmi için kamera karşısına geçmiş ve Özçivit’in dublörlüğünü yapmıştır. Daha sonra sık sık Özçivit ile ikiz kardeş gibiler, çok benziyorlar, hiç ayırt edilemiyorlar gibi yorumlara maruz kalmıştır. Dizilerde yine dublörlüğünü üstlenmiştir.

En son ise TRT 1 ekranlarında yayınlanan Ya İstiklal Ya Ölüm isimli mini dizinin oyuncu kadrosuna dahil olduğu açıklanmıştır. Günümüz itibariyle Kuzey Yıldızı isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almakta ve dizide Mahmut Kaptan karakterini canlandırmaktadır.

Yakışıklı oyuncu sosyal medya hesaplarını da aktif bir şekilde kullanmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 70 bin civarındadır.

3 Yorumlar

  1. Burak Khan’ın Pakistan’la hiçbir ilgisi yok. Yarı Türk yarı Tanzanyalı. 185 cm boyunda, 26 Ocak 1996 doğumlu. Instagram profilinde yazıyordu. Orada görebilirsiniz. burakkhan7

  2. Burak’ın Pakistan’la hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Yarı Türk, yarı Tanzanyalıdır. 185 cm boyunda ve 26 Ocak 1996 doğumludur. Ayrıca hiçbir yarışmada finale kadar yükselememiştir kısmı da doğru değil. 2012 yılında katıldığı Red Bull Street Style isimli serbest stil futbol yarışmasında finale kadar çıkmış; fakat şansı yaver gitmediğinden ikinci olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz