Burak Can

Burak Can yakışıklılığı ve başarılı oyunculuğu ile ekranların dikkat çeken isimlerindendir. Hakkında ise hayranları aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? burcu nedir? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? gibi bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Boyu, kilosu, doğum yeri, eğitimi;

1996 yılının Aralık ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Boyu 1.78 cm, kilosu 70, burcu ise yay’dır. Ortaokul eğitimi döneminde 4 sene kadar Barış Manço Kültür Merkezi’nde tiyatro eğitimi almıştır. İstanbul Aydın Üniversitesi Drama Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur. Barış Manço Kültür Merkezi’nde Alina Boz ile tanışmıştır. Bir çok hayranı tarafından Alina Boz ile sevgili oldukları sanılsa da çok yakın iki arkadaş oldukları bilinmektedir. Hatta geçmiş yıllarda birlikte ilk zamanlar Alina Boz ile birlikte kısa videolar çekip bazı sitelerde yayınladıklarını dile getirmiştir.

İlk ekran deneyimini Bank Asya reklam filmi ile gerçekleştirmiş daha sonra, Coca Cola, Ülker, Mc Donalds, Eti ve Nestle gibi markaların reklam yüzü olmuştur. İlk dizi oyunculuk deneyimini ise 2010 senesinde Gönül Ferman Dinlemiyor adlı dizi ile gerçekleştirmiştir.

Burak Can oynadığı diziler;

2010 – Gönül Ferman Dinlemiyor (Ali)
2011 – Al Yazmalım
2013 – Sana Bir Sır Vereceğim (Burak)
2014 – Yılanların Öcü (Ömer)
2017 – İçimdeki Fırtına (Ozan)
2018 – Darısı Başımıza (Serkan)
2019 – Kuzey Yıldızı İlk Aşk (Poyraz Kadıoğlu)

2015 yılında Nadide Hayat ve 2018 yılında Keşif adlı sinema filmlerinde rol almıştır.

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan yakışıklı oyuncunun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 363bin civarındadır. Resmi twitter hesabında ki sayı ise 176,9 B civarında… Maalesef henüz baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz