Burak Çakır

0

Burak Çakır yazar, yönetmen ve sunucu. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Burak Çakır Kimdir? Nereli?

Yönetmen, yazar ve sunucu olarak çalışmalarını sürdüren Burak Çakır aslen Kırşehir’lidir. 7 Temmuz 1995 tarihinde Elazığ’da doğmuştur. Babasının mesleği gereği öğrenimini Türkiye’nin çeşitli yerlerinde sürdürmüştür. İlköğrenimini Erzurum, Orta ve Lise öğrenimini Ankara, lisans eğitimini ise Elazığ Fırat Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır.

Kitapları:

Ortaokul yıllarından bu yana sürdürdüğü yazın çalışmaları ile pek çok dergi ve platformda yer alan Çakır, ilk kitabı Milenyum Çıkmazı’nı 2016, çocuk kitabı Gamzeli Gezegen’i ise 2019 yılında okurseverler ile buluşturmuştur. Milenyum Çıkmazı kitabı ile Arif Baş Öykü Ödülüne layık görülmüştür.

Kitapları dışında radyo ve televizyon programları ile de edebi çalışmalarını desteklemiştir.

Bengi Kelam ve Sabaha Daha Var isimli programları ile radyo, Şiir Göçer ve Zaman Ayracı adlı programları ile de televizyon ekranlarında edebiyatseverler ile buluşmuştur.

Son olarak TRT EBA’da yayınlanan “Adım Adım Filoloji” programı için kamera karşısına geçen Çakır, günümüz itibariyle #sonümit dergisi yayın yönetmenliği görevine devam etmektedir.

Web sitesini ziyaret edebilir güncel bilgiler için sosyal medya hesaplarına ulaşabilir ve takip edebilirsiniz. https://www.burakcakir.net

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz