Burak Berkay Akgül

0

Burak Berkay Akgül Kahraman Babam isimli dizi de İlker karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Hakkında hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Burak Berkay Akgül Kimdir? Nereli?

1997 yılının Ocak ayında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu aslen Aydın’lıdır. İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Oyunculuk eğitimini ise Akademi 35,5 Sanat Evi Kamera Önü Oyunculuk üzerine tamamlamıştır. Günümüzde Renda Güner Oyunculuk Ajansı’na bağlı olarak oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir. 2019 yılında ise menajerliğini WOM Menajerlik üstlenmiştir.

Bugüne kadar Aytaç Sucuk, Casper ve Ülker Metro gibi bir çok markanın reklam filmlerinde yer almıştır. İlk dizi oyunculuk deneyimini ise Atv ekranlarında yayınlanan Maria ile Mustafa isimli dizi ile gerçekleştirmiştir. Dizide Hilmi Cem İntepe ve Jessica May başrolleri paylaşmış, Berkay Akgül ise dizide Rüzgar karakterine hayat vermiştir. 2021 yılında Show Tv ekranlarında yayınlanan Kahraman Babam adlı diziye dahil olmuş ve dizi de İlker karakterini canlandırmıştır.

Burak Berkay Akgül Boyu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.80 cm, kilosu 78, burcu ise oğlak’dır. 2021 yılı itibariyle yaşı 24’dür. @burakberkayakgul olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 12,7bin civarındadır. Sevgilisi var mı? varsa kim sorusunun cevabına henüz ulaşılamamıştır.

Eğitimi:

Akademi 35,5 Sanat Evi Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi

Rol aldığı diziler:

Kahraman Babam (İlker) – 2021
Maria ile Mustafa (Rüzgar) – 2020

Reklam Çalışmaları:

Eti Canga – 2020
Ülker Metro – 2019
Aytaç Sucuk – 2018
Casper – 2017
Metro

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz