Bulut Genç

Bulut Genç Ramo dizisi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Hakkında ise ekran severler tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1996 yılının Kasım ayında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Bulut Genç aslen Mersin’in Erdemli İlçesi’nde doğmuştur. Boyu 1.76 cm, kilosu 65, burcu ise yay’dır. Doğum isminin ise bazı kaynaklarda Hüseyin Bulutgenç olduğu belirtilmektedir. Ailenin tek çocuğu olan Genç, ilköğretim ve Lise eğitim hayatını doğup büyüdüğü Erdemli’de tamamlamıştır. 2012 senesinde ise Mersin’de oyunculuk kariyerine adım atmış, ardından İstanbul’a taşınmış ve kamera arkası asistanı olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

Bulut Genç oyunculuk kariyeri;

İlerleyen süreçte oyunculuk tutkusu her geçen gün artmış ve tiyatro sahnelerine dönüş yapmıştır. İlk dizi oyunculuk deneyimini 2019 senesinde Bir Zamanlar Çukurova isimli dizi ile gerçekleştirmiş dizide Tacettin karakterine hayat vermiştir. Ardından Ramo dizisinde canlandırdığı Salim Yalınsu karakteri ile büyük bir çıkış yakalamış ve ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Dizide Murat Yıldırım ve Esra Bilgiç gibi isimlerle birlikte oynamıştır.

Profesyonel olarak 2012 yılından bu yana tiyatro hayatını da sürdürmektedir. F&C Casting ve Menajerlik Ajansına kayıtlı olarak oyunculuk kariyerine devam eden yakışıklı oyuncu 2020 senesinde ise ATV ekranlarında yayınlanan Maria ile Mustafa adlı dizinin oyuncu kadrosunda yer almış ve Müjdat karakterine hayat vermiştir.

Oynadığı diziler;

2018 – Bir Zamanlar Çukurova (Tacettin)
2020 – Ramo (Salim Yalınsu)
2020 – Maria ve Mustafa Müjdat

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz