KimNereli.net

Bülent Ergün

Bülent Ergün Kimdir?

Bülent Ergün
Gerçek adı: Bülent Ergün
Doğum Tarihi: 27/05/1968 (51 yaşında)
Medeni Hali: Evli (Burcu Kurtuluş Ergün ile)
Burç: İkizler
Meslek: Oyuncu Tiyatrocu
Doğum yeri: Trabzon

Bülent Ergün Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Bülent Ergün 2019 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Tek Yürek adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Peki kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? hangi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1968 yılının Mayıs ayında dünyaya gelen Bülent Ergün İkizler burcudur. Aslen Trabzon doğumlu usta oyuncu bugüne kadar bir çok dizi ve sinema filminde rol almıştır.

Geçmişten günümüze Anadolu Meydan Sahnesi İstanbul, Küçükçekmece Belediye Tiyatrosu, Başkent Oyuncuları Tiyatrosu Ankara, Ankara Halk Oyuncuları Tiyatrosu, Tiyatro Gözlem, Film Sanat Evi Tiyatro Topluluğu ve Koza Tiyatrosu’nda görev almıştır. Tiyatro sahnesine adım atalı 32 seneyi geçmiştir.

Burcu Kurtuluş Ergün ile evlidir ve bu evliliğinden Fahir Benan isminde bir oğlu vardır. Son olarak sıkı bir Galatasaray taraftarı olduğunu belirtebiliriz.

Bülent Ergün oynadığı diziler;

Arka Sokaklar (Balıkçı Hayri), Fatmagül’ün Suçu Ne? (Aktar), Yahşi Cazibe (Kamuran), Öyle Bir Geçer Zaman ki, Alemin Kıralı (Doktor), Avrupa Avrupa, Muhteşem Yüzyıl (Esnaf Cafer), Umutsuz Ev Kadınları, Yalan Dünya, Babam İçin (Nalbur), Böyle Bitmesin, Eve Düşen Yıldırım, Harem (İbretengiz), Hayatımın Rolü, Kurt Kanunu (Cellat Karaoğlan), Kötü Yol, Sudan Bıkmış Balıklar, Ustura Kemal (Müstahdem), Uçurum (Kambur), Yol Ayrımı (Spiros), İki Dünya Arasında, Ali Ayşe’yi Seviyor, Babam Sınıfta Kaldı, Fatih (Karamanlı), Güzel Çirkin, Hayat Dediğin, Osmanlı Tokadı, Salih Kuşu (Niyazi), Ankara’nı Dikmeni (Şerafettin), Kocamın Ailesi (Mahmut), Üç Arkadaş, Acil Aşk Aranıyor, Gecenin Kraliçesi, Kara Sevda, Muhteşem Yüzyıl: Kösem (Cafer), Şehrin Melekleri, Vatanım Sensin, Kalp Atışı, Yalaza, Bir Litre Gözyaşı ve Tek Yürek.

Rol aldığı sinema filmleri ise, Bana Bir Soygun Yaz, Mc Dandik, Kırmızı, Olaylar Olaylar, Atçalı Kel Mehmet, Ayaz ve Beginner. En son 2019’da TRT 1 kanalında yayınlanan Tek Yürek dizisi oyuncu kadrosuna katıldığı açıklanmıştır.

Etiketler:

Rol Aldığı Diziler

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bülent Ergün
Gerçek adı: Bülent Ergün
Doğum Tarihi: 27/05/1968 (51 yaşında)
Medeni Hali: Evli (Burcu Kurtuluş Ergün ile)
Burç: İkizler
Meslek: Oyuncu Tiyatrocu
Doğum yeri: Trabzon
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

377.073 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

305.302 kez okundu

3.

Tarık Akan

291.383 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

225.266 kez okundu

5.

Tarkan

220.954 kez okundu

6.

Volkan Demirel

218.640 kez okundu

7.

Emre Mor

192.738 kez okundu

8.

Ersay Üner

187.857 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

178.129 kez okundu

10.

İrem Derici

173.819 kez okundu