Bülent Ergün

Bülent Ergün Show Tv ekranlarında yayınlanan Kahraman Babam isimli dizi de rol almakta ve dizi de Halil karakterini canlandırmaktadır. Daha önce rol aldığı bir çok başarılı sinema ve dizi ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Peki aslen nereli? kimdir? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Bülent Ergün Kimdir? Nereli?

1968 yılının Mayıs ayında dünyaya gelen usta oyuncu aslen Trabzon’ludur ve Trabzon doğumludur. Tiyatro kökenli oyuncu günümüze kadar bir çok tiyatro’da çalışmış ve görev almıştır. Bunlardan bazıları, Anadolu Meydan Sahnesi İstanbul, Küçükçekmece Belediye Tiyatrosu, Başkent Oyuncuları Tiyatrosu Ankara, Ankara Halk Oyuncuları Tiyatrosu, Tiyatro Gözlem, Film Sanat Evi Tiyatro Topluluğu ve Koza Tiyatrosu. Yaklaşık 35 seneyi aşkındır tiyatro sahnesinde yer almaktadır.

Evli mi? eşi kim?

Burcu Kurtuluş Ergün ile evlidir ve bu evliliğinden Fahir Benan isminde bir oğlu vardır. Sıkı bir Galatasaray taraftarı olduğunu da belirtebiliriz. Bülent Ergün resmi instagram hesabını @bulenttiyat olarak kullanmaktadır.

Oynadığı diziler;

Arka Sokaklar (Balıkçı Hayri), Fatmagül’ün Suçu Ne? (Aktar), Yahşi Cazibe (Kamuran), Öyle Bir Geçer Zaman ki, Alemin Kıralı (Doktor), Avrupa Avrupa, Muhteşem Yüzyıl (Esnaf Cafer). Umutsuz Ev Kadınları, Yalan Dünya, Babam İçin (Nalbur), Böyle Bitmesin, Eve Düşen Yıldırım, Harem (İbretengiz), Hayatımın Rolü, Kurt Kanunu (Cellat Karaoğlan). Kötü Yol, Sudan Bıkmış Balıklar, Ustura Kemal (Müstahdem), Uçurum (Kambur), Yol Ayrımı (Spiros), İki Dünya Arasında, Ali Ayşe’yi Seviyor, Babam Sınıfta Kaldı, Fatih (Karamanlı), Güzel Çirkin, Hayat Dediğin, Osmanlı Tokadı, Salih Kuşu (Niyazi), Ankara’nı Dikmeni (Şerafettin). Kocamın Ailesi (Mahmut), Üç Arkadaş, Acil Aşk Aranıyor, Gecenin Kraliçesi, Kara Sevda, Muhteşem Yüzyıl: Kösem (Cafer), Şehrin Melekleri, Vatanım Sensin, Kalp Atışı, Yalaza, Bir Litre Gözyaşı, Tek Yürek ve Kahraman Babam.

Rol aldığı sinema filmleri ise, Bana Bir Soygun Yaz, Mc Dandik, Kırmızı, Olaylar Olaylar, Atçalı Kel Mehmet, Ayaz ve Beginner.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz