Bülent Ceylan

Bülent Ceylan özellikle Almanya’da ciddi bir hayran kitlesine sahiptir. Hakkında merak edilenler, kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Bülent Ceylan Kimdir?

Bülent Ceylan oyuncu, komedyen. Komedi dünyasında oldukça popüler bir isim olan Ceylan, sahnede göbe atıp uzun saçlarını savurmakta, gösteleri ile bulunduğu mekan, salon ve stadyumları doldurmaya devam etmektedir.

Bülent Ceylan Nereli?

Bülent Ceylan Sivas’lıdır. Aslen anne tarafında Alman, baba tarafından Türk asıllı Sivas nüfusuna kayıtlıdır. Annesi Hilde, babası ise Ahmet Ceylan’dır. Babası 1958 senesinde Türkiye’den Almanya’ya işçi olarak göç etmiştir. 3 kardeşi vardır.

Bülent Ceylan Kısaca Hayatı

Bülent Ceylan Almanya, Waldhof’da Friedrich-Ebert ilkokulu ardından, Ludwig-Frank Lisesi’ni tamamlamıştır. Daha sonra felsefe ve politika üzerine eğitim hayatını sürdürmüş olsa da sahne kariyeri için eğitim hayatını sonlandırmıştır.

Quatsch Comedy Club isimli tv programı ile sahne deneyimini gerçekleştirdikten sonra, 2001 yılında Almanya Bielefeld Kabare Ödülü, 2002 yılında ise Baden-Württemberg Eyaleti’nin Küçük Ölçekli Sahne Sanatı Ödülü’nü kazanmıştır.

Genellikle Mannheimliler ile dalga geçtiği programlar büyük ilgi görmektedir.

2008 yılının Haziran ayında Türkiye adına Stefan Raab’ın Autoball-EM’ine katılmıştır. 12 Mayıs 2009 tarihinde Mascerade – Deutschland verbiegt sich yayınında jüri üyesi olarak yer almıştır.

28 Mayıs 2009 tarihinde biletlerin tamamının satıldığı Mannheim SAP Arena’sında yer alan ünlü isim, Ekim 2009 tarihinde Alman Komedi Ödülü’ne En İyi Yeni Sanatçı (Bester Necomer) olarak ödül almıştır. 21 Ağustos 2010 tarihinde Ceylan Summer Breeze metal festivaline katılan ilk komedyen olmuştur.

Türkçe bilmediğini ama kendisini bir Alman’dan çok Türk gibi hissettiğini dile getirmiştir. Lise yıllarında tenisçi Boris Becker’in taklidini yaptığında millet ona hayran kalmış, Helmut Kohl’ün taklidini yaptığında ise ona “Sen bırak okumayı, git stand up’çı ol” demişlerdir.
bulent ceylan5 jpg

Bülent Ceylan Kaç Yaşında?

Bülent Ceylan 48 yaşındadır. Doğum tarihi 4 Ocak 1976, doğum yeri Almanya.

Bülent Ceylan Evlimi? Eşi Kim?

Bülent Ceylan 2007 yılında Dina Ceylan ile evlenmiştir.

Ödülleri

Bielefeld Kabare Ödülü (2001)
Baden-Württemberg Eyaleti Küçük Ölçekli Sahne Sanatı Ödülü (2002)
Alman Komedi Ödülü: En İyi Yeni Sanatçı (2009)
Civis Basın Ödülü (2010)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz