Bülent Belen

Bülent Belen, 7 Eylül 1956 yılında Tekirdağ Çorlu’da doğmuştur. Annesi Hayriye, Çorlu Ulaş beldesinden, babası Osman Bey, aslen Çorlu Marmaracık beldesindendir. İlk, orta ve lise eğitimini Çorlu’da tamamlamıştır.

1975 yılında Bursa Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesini kazanarak üniversite eğitimine başlamıştır. 1976 yılında Bursa Milliyetçi Hareket Partisi İl Gençlik kolları kurucu yönetim kuruluna üye olarak Ülkücü Hareketteki yöneticiliğini başlatmıştır. Ancak 1979 yılında eğitimi yarıda bırakarak tekrar Çorlu’ya dönmüştür.

1990 yılında Çorlu Ülkü Ocakları Başkanlığı görevini almıştır. Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde öğrenimine devam etmektedir. Bülent Belen evli ve 3 çocuğu bulunmaktadır. Diyanet Vakfı Çorlu Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği, Uncular Süleyman Peker İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanlığı ve Çorlu Eğitim Derneği Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 12 haziran 2011 tarihli seçimlerde 24. dönem Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ Milletvekili seçilerek meclise girmiştir.

Çorlu’da Serbest Mali Müşavirlik ve bir dershanenin kurucu ortağı olarak meslek hayatına devam etmektedir. Araştırmalarımız doğrultusunda Bülent Belen’e ait henüz boy ve kilo bilgilerine ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz