Buket Aşçı

0

Buket Aşçı Vatan Kitap Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapmıştır. 1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelen yazar İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur.

E Yayınevinde editör olarak adım attığı mesleki hayatına Aktüel Dergisi, Sabah Hafta Sonu Ekleri, Milliyet Sanat Eki ile devam etmiş SKY Türk ve TV8 ekranlarında kitap ve edebiyat üzerine programlar yapmıştır.

2006 yılında Vatan Gazetesi kuruluşunda yer alan Buket Aşçı gazetenin haber merkezinde muhabir olarak çalışmış ardından Kitap Ekinin Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.

Aynı yıl böbrek yetmezliği teşhisi konulan Buket Aşçı 2007 yılında böbrek nakli olmuştur. 2016 yılında ise kanser teşhisi ile yeni bir hastalıkla mücadele etmek zorunda kalmıştır.

1.5 sene tedavi sürecinin ardından 19 Aralık 2017 yılında Maslak Acıbadem Hastanesine rahatsızlanması sonucu kaldırılmış yoğun bakıma alınmıştır. 28 Aralık 2017 yılında öğle saatlerinde 41 yaşında yaşamını yitirmiştir.

2017 yılında Vatan Kitap’da Mayıs ayı yazısında hastalığına değinmiştir. 2015 yılında basketbol Menajeri ve spor yazarı Serdar Gürel ile evlenmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz