Buğra Akpınar

Buğra Akpınar hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? aslen nereli? ne iş yapıyor? eğitimi, kariyeri, çalışma hayatı, kısaca biyografi bilgileri.

1986 yılının Ağustos ayında İstanbul’da dünyaya gelen Buğra Akpınar baba tarafından aslen Ankara’lıdır. Maltepe Üniversitesi Radyo-Sinema ve Televizyon bölümü mezunudur. 2007 yılından bu yana İnternet üzerinde içerikler üretmekte, eski reklam, klip, tanıtım yönetmeni ve yeni dijital medya girişimcisidir. Sosyal medya dünyasında ise özellikle 2015 yılında kurmuş olduğu The Makina isminde ki Youtube kanalı ile tanınmıştır, kanalın imtiyaz sahibidir. İş hayatı’na Mobility Channel’da yönetmenlik yaparak giriş yapmıştır. 1 sene sonra SGA İletişim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş’de, ardından OktoStore’da kısa bir süre Sosyal Medya Danışmanlığı, Otopark. com sitesinde ise 2 ay kadar Genel Koordinatörlük görevini üstlenmiştir.

2015 yılına kadar çalıştığı reklam ve televizyon işlerine bir bakıma küsmüş, ardından bir kamera firmasında, kamera satmaya başlamıştır. Çalıştığı o üç aylık süreç içerisinde, şans eseri youtube dünyasına giriş yapmıştır. Ayrıca o dönemde otopark .com isimli bir web sitesinde de ek iş yapmıştır. Ardından hem oranın kitlesi, hem de otomobil severler için The Mekina isminde bir projeyi hayata geçirmiştir.

Buğra Akpınar Youtube kanalı ve ilk videosu;

21 Temmuz 2016 yılında kurtuğu Youtube video kanalında ilk yayınladığı video, Lamborghini Huracan LP610-4 | V-LOG isimli video olmuştur. Günümüz itibariyle youtube video kanalında 328 B civarında abonesi bulunmaktadır. Resmi instagram sayfasında ise takipçi sayısı ortalama 152bin civarındadır.

Yaptığı bir açıklamada 8 yılda kazandığı parayı Youtube dünyasına giriş yaptıktan sonra 1 sene içinde kazandığını dile getirmiştir. Boyu 1.68 cm, burcu ise Başak’tır.

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz