Buffon

Buffon hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? futbolcu bıraktımı? evli mi? boyu ve kilosu gibi daha bir çok detaylı bilgiler.

Dünyanın en iyi üç kalecisinden birisi olarak gösterilen Buffon 1978 yılında İtalya’nın Carrara şehrinde dünyaya gelmiştir. Kova burcudur.

Buffon futbol hayatı, kariyeri, oynadığı takımlar;

İtalyan asıllı file bekçisi futbol hayatına Parma takımı ile adım atmıştır. 2001 yılında ise 52.88 Milyon Euro bonservis bedeli ile Juventus takımına transfer olmuştur.

Juventus kalesini uzun yıllar korumuş ilerleyen yaşına rağmen (40 yaşında) 2018 yılında Paris Saint German takımı ile 2 Milyon Euro imza bedeli karşılığında anlaşmıştır. Günümüzde Paris Saint German takımının kalesini koruyan yaşlı kurt, son dönemlerde yavaş yavaş kulübeye çekilmeye başlamıştır. Artık kariyerinin son zamanlarında olan Buffon’un futbolu ne zaman bırakacağı da merak konusudur.


İtalya U16 Milli takımından itibaren bütün milli kategorilerde forma giyen file bekçisi 29 Ekim 1997 yılında ise İtalya A Milli Takım kadrosuna seçilmiştir.

Günümüze kadar toplam 176 kez milli formayı giyen Buffon 2011 yılında Alena Šeredová ile evlenmiştir. Ancak evliliği 2014 yılında son bulmuştur. Aynı sene İtalya televizyonlarının ünlü isimlerinden Ilaria D’Amico ile birlikte yaşamaya başlamıştır.

Yakın tarihte Dünyanın En Zengin Futbolcuları listesi hazırlanmıştır. Bu liste’de Buffon’un sadece spor hayatında başarılı olmadığı da gözler önüne serilmiştir. Liste’de yer alan tek kaleci olma başarısını’da gösteren Buffon ticaret ilede uğraşmaktadır. Ve Liste’de 45. sırada yer almış, bir sene içinde serveti’ne 40 Milyon Euro’dan fazla bir para eklemeyi başarmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz