Brad Pitt

Dünyanın en ünlü aktörlerinden olan Brad Pitt 1963 yılında Amerika Oklahoma’da dünyaya gelmiştir. 2000 yılında oyuncu Jennifer Aniston ile evlenmiş, 2005 yılında boşanmıştır.

İkinci evliliğini ise güzel oyuncu Angelina Jolie ile 2014 yılında gerçekleştirmiştir. 2016 yılında ise boşanma davası açmış ve 2017’de Angelina Jolie’den boşanmıştır. Çift son dönemlerde özellikle oyunculukları dışında, evlatlık edindikleri çocuklar ile sıkça magazin dünyasının gündeminde yer almıştır. Çocukların isimleri ise Maddox, Pax, Zahara, Shiloh, ikizler Knox ve Vivienne’dir.

Brad Pitt Missouri Üniversitesi Gazetecilik bölümünde eğitim almış, mezun olmasına kısa bir süre kala okuldan ayrılarak, oyunculuk kariyeri için Pasadena’da Güzel Sanatlar Akademisi’nde eğitimini sürdürmeye karar vermiştir.

1987 senesinde Hollywood dünyasına adım atmış, çok kısa sürede şöhret basamaklarına hızla tırmanmıştır. Oyuncu kimliğinin yanı sıra yapımcı olarak sinema dünyasında varlığını sürdüren Brad Pitt, oyunculuk döneminde kazanamadığı Oscar’ı yapımcı olarak almayı başarmıştır.

Son dönemlerde, ismi Fransız yıldız Marion Cotillard ile anılmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz