Bora Bayraktar

Bora Bayraktar hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? kaç yaşında? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1973 İstanbul doğumlu Bora Bayraktar, uzun yıllar Türkiye ile birlikte dünyanın önde gelen medya kuruluşlarında görev yapmış, uzman gazeteci, yazar ve akademisyen’dir.

İstanbul Kültür Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdüren Bayraktar, ayrıca TRT Radyo 1’de Küresel Gündem, TRT Radyohaber Kanalı’nda ise Dünya Raporu isimli programları hazırlayıp sunmuş, Ulusal ve uluslararası yayın kuruluşlarına yorumları ve yazıları ile katkıda bulunmuştur. 2018 yılında CNN Türk Genel Müdürü olmuştur.

Marmara Üniversitesi Ortadoğu Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde doktorasını tamamlamıştır. Ülkemizde yayınlanmış olan, Oslo Barış Süreci, Hamas, Karakutu ve A’RAF Oslo Barışı’ndan El Aksa İntifadasına Ortadoğu adlı kitaplara imzasını atmıştır.

Gazeteci kimliği ile Afganistan, Irak, Suriye, Kosova, Batı Şeria ve Gazze gibi pek çok savaş bölgesinde yer almış, Ortadoğu, Balkanlar ve Güney Kafkasya’da 25’ten fazla ülkede habercilik, çok sayıda uluslararası akademik toplantıda moderatör, konuşmacı ve panelist olarak yer almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz