Bo Derek

1980’li yılların en seksi sinema filmi oyuncularından olarak kabul edilen Bo Derek 1956 yılında Amerika Kaliforniya’da dünyaya gelmiştir. Akrep burcudur.

Annesi Norma Collins kuaförlük, yapmış babası ise bir şirkette yönetici olarak çalışmıştır. Anne ve babası boşanmıştır. İki kız, birde erkek kardeşi olan Bo Derek Harbor City’de Narbonne Lisesini bitirmiştir.

Lise eğitiminin ardından Modellik yapmaya başlamış, henüz 16 yaşında iken kendisinden 30 yaş büyük olan sinema yönetmeni John Derek ile tanışmıştır. O dönemde Linda Evans ile evli olan John Derek eşinden boşanmış ve Bo Derek 18 yaşında geldiğinde Amerika’da 1976 yılında evlenmiştir. John Derek ölene kadar bu evliliği sürmüştür. Eşi öldükten sonra ismi Paul McCartney, Kifer Sutherland, Ted Turner ve John Corbett gibi ünlü isimlerle anılmıştır. 2002 senesinden beri medya zengini John Corbett ile birlikteliği sürmektedir.

Hayvanlara olan tutkusu ilede tanınan Bo Derek özellikle iyi bir at binicisidir. Kaliforniya’da kız kardeşinin ailesinin bulunduğu at çiftliğinde onlarla birlikte yaşamaktadır. 2013 yılında Çanakkale Boğazını Yüzerek Geçme yarışmasına katılmıştır.

Katil Balina Orca, A Change Of Seasons, Tarzan, Bolero, Batıyı Gösteren Yıldız, Hot Chocolate, Horror 101, Güneş Fırtınası, Hayatın Dengesi, Boom, herkes Onun Peşinde, Haber Avı, Fashion Hous, Web Cam ve Highland Park gibi bir çok filmde rol almıştır.

Günümüzde kendi ismini verdiği ve marka olarak kullandığı Bo Derek Pet Care markası ile hayvan şampuanı vb. ürünlerin satışının yapıldığı şirketi vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz