Birsu Eren

Birsu Eren Lig Tv ekranlarında yer aldığı programlar ile ekran severler tarafından merak edilen isimler arasında yer almaktadır. Hakkında ise sıkça kimdir? kaç yaşında? nereli? mezuniyeti, medeni durumu gibi bir çok soru sorulmaktadır. Çalışma kariyeri, iş ve kısaca hayatı, biyografisi.

1980 yılında aslen Ankara’da dünyaya gelen güzel isim Bilkent Üniversitesi Tiyatro Oyunculuk Bölümünden mezun olmuştur. Üniversite tahsilini okuldan 1. olarak tamamlamıştır. Mezuniyetin ardından bir süre Devlet Tiyatroları bünyesinde çalışmalar gerçekleştiren Birsu Eren, daha sonra zorunlu bölge hizmeti nedeni ile Devlet Tiyatrolarından ayrılmıştır.

Ardından TRT ekranlarında hafta içi her gün kültür sanat programı hazırlamış ve sunmuş, sonrasında spor servisi’ne geçiş yapmıştır. O dönemde Şansal Büyüka tarafından teklif almış ve Lig Tv ekranlarında Depar ve Maraton isimli programların sunuculuğunu üstlenmiştir. Günümüzde A Haber ekranlarında sunucu olarak kariyerini sürdürmektedir. Bir dönem A Haber ve Radyo Turkuvaz’ın ortak yayınladığı Yeni Gün isimli programı sunmuştur.

Özellikle ekranlarda sarf ettiği şu sözler ile uzun süre gündemde kalmıştır. “Hem güzel kadın görmek istiyorlar, hem de güzel görünce bu güzel ne anlar futbol’dan diyorlar.”

Bekar olan güzel isim Ankara doğumludur ancak aslen baba tarafından Ankaralı mı olup olmadığı bilinmemektedir. Son olarak burç, boy ve kilo ile ilgili bilgilerine de henüz ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz