KimNereli.net

Birsu Eren

Birsu Eren Kimdir?

Birsu Eren
Gerçek adı: Birsu Eren
Doğum Tarihi: 1980 (39 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Sunucu
Mezuniyet: Bilkent Üniversitesi Tiyatro
Doğum yeri: Ankara

Birsu Eren Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Birsu Eren Lig Tv ekranlarında yer aldığı programlar ile ekran severler tarafından merak edilen isimler arasında yer almaktadır. Hakkında ise sıkça kimdir? kaç yaşında? nereli? mezuniyeti, medeni durumu gibi bir çok soru sorulmaktadır. Çalışma kariyeri, iş ve kısaca hayatı, biyografisi.

1980 yılında aslen Ankara’da dünyaya gelen güzel isim Bilkent Üniversitesi Tiyatro Oyunculuk Bölümünden mezun olmuştur. Üniversite tahsilini okuldan 1. olarak tamamlamıştır. Mezuniyetin ardından bir süre Devlet Tiyatroları bünyesinde çalışmalar gerçekleştiren Birsu Eren, daha sonra zorunlu bölge hizmeti nedeni ile Devlet Tiyatrolarından ayrılmıştır.

Ardından TRT ekranlarında hafta içi her gün kültür sanat programı hazırlamış ve sunmuş, sonrasında spor servisi’ne geçiş yapmıştır. O dönemde Şansal Büyüka tarafından teklif almış ve Lig Tv ekranlarında Depar ve Maraton isimli programların sunuculuğunu üstlenmiştir. Günümüzde A Haber ekranlarında sunucu olarak kariyerini sürdürmektedir. Bir dönem A Haber ve Radyo Turkuvaz’ın ortak yayınladığı Yeni Gün isimli programı sunmuştur.

Özellikle ekranlarda sarf ettiği şu sözler ile uzun süre gündemde kalmıştır. “Hem güzel kadın görmek istiyorlar, hem de güzel görünce bu güzel ne anlar futbol’dan diyorlar.”

Bekar olan güzel isim Ankara doğumludur ancak aslen baba tarafından Ankaralı mı olup olmadığı bilinmemektedir. Son olarak burç, boy ve kilo ile ilgili bilgilerine de henüz ulaşılamamıştır.

Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Birsu Eren
Gerçek adı: Birsu Eren
Doğum Tarihi: 1980 (39 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Sunucu
Mezuniyet: Bilkent Üniversitesi Tiyatro
Doğum yeri: Ankara
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

385.008 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

337.804 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.561 kez okundu

4.

Tarık Akan

293.731 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.654 kez okundu

6.

Tarkan

225.573 kez okundu

7.

Volkan Demirel

221.584 kez okundu

8.

Emre Mor

195.212 kez okundu

9.

Ersay Üner

190.788 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

183.515 kez okundu